“Bērnu žūrija 2022” pasākums programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros

2022. gada 23. novembra vēlā pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 209. kabinetā pulcējās mūsu skolas 4. – 8. klašu (2. un 3. grupas) topošie grāmatu eksperti kopā ar savām audzinātājām uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros “Bērnu žūrija 2022” pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas rosīgo darbinieču Līgas un Gundegas vadībā. Bibliotekāres šajā tikšanās reizē mūs tuvāk iepazīstināja ar lietuviešu rakstnieka Toma Dirgēlas sarakstīto bērnu grāmatu “Gustavs Salmiņš liek no augšas”(2021). Abas bibliotekāres, atraktīvi lasot priekšā šo ar savdabīgu humora izjūtu sarakstīto stāstu, iepazīstināja mūsu skolas bērnus ar grāmatas galveno varoni Gustavu Salmiņu, kura lielākā kaislība ir basketbols un kurš tāpēc regulāri apmeklē treniņus, jo viņam ir mērķis: sev un citiem pierādīt, ka arī viņš var lieliski spēlēt basketbolu.
Šis lasīšanas pasākums mūsu skolas grāmatu mīļotājiem veicināja lielāku interesi arī par citām jaunākajām bērnu grāmatām, piemēram, par neredzīgiem bērniem patstāvīgai lasīšanai piemēroto igauņu rakstnieka Indreka Kofa grāmatu “Uz mājām”(2021), jo šī igauņu rakstnieka grāmata latviski ir izdota arī Braila rakstā.

Bibliotēkas darbinieces lasa klases priekšā, skolēni solos klausās.

Trīs skolēni sēž solā priekšā grāmata un pūce.

Teksts un foto: Kristīne Saliņa