“Bērnu žūrija 2022” noslēguma pasākums programmas “Lasi un vērtē” ietvaros

Uz projektora ekrāna tiešsaistes logs.

Otrdien, 2023. gada 22. februārī ap pl.16:00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā kopā sanāca mūsu skolas 4. – 8. klašu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’22” ietvaros “Bērnu žūrija 2022” noslēguma pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas atsaucīgo, enerģisko darbinieču vadībā ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, saliedēt mūsu zinātkāros lasītājus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un rosināt diskusijās droši paust savas domas. Kā patīkams, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču sagādāts pārsteigums bija tikšanās tiešsaistē ar aizrautīgo un sirsnīgo rakstnieci Vitu Štelmaheri un viņas literāro darbu iedvesmas avotu, četrkājaino draugu un mājas mīluli, suni Rafī. Bērni ar interesi tiešsaistē uz lielā bibliotēkas lasītavas ekrāna vēroja, klausījās un uzdeva daudz jautājumu par draiskulīgo un zinātkāro suni Rafī, kurš rakstnieces daiļradē kļuvis par vairāku grāmatu varoni. Rakstniece mums pastāstīja gan par sevi, gan par savām sarakstītajām grāmatām, īpašu interesi mūsu auditorijai izraisot par savām fantastikas žanra grāmatām, kur aprakstītās bērnības vietas savijas ar mistisku pasauli un noslēpumainiem notikumiem, slepenu brālību, kuras galvenais jautājums ir mūžīgās dzīvības noslēpums.

Skolēni, skolotājas un bibliotēkas darbinieces sēž bibliotēkas zālē un seko līdzi tiešsaistes nodarbībai.

Pasākuma turpinājumā bibliotekāres Līga un Gundega mūsu auditoriju iepazīstināja ar grāmatu kolekcijas “Bērnu žūrija 2022” lasīšanas maratona rezultātiem. Par mūsu zinātkāro grāmatu ekspertu klubiņa grāmatām – uzvarētājām tika atzītas:
1. vietā: Marka Uves Klinga “Diena, kad ome salauza internetu”(2021)
2. vietā: Toma Dirgēlas “Gustavs Salmiņš liek no augšas”(2021)
3. vietā: Ineses Zanderes “Kaķis uz klavierēm”(2021).

Bibliotēkas darbinieces uz galda kārto grāmatas.

Pasākums noslēdzās ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču sarūpētiem pateicības rakstiem un dāsnām dāvanām lasīšanas veicināšanas programmas dalībniekiem par aktīvu dalību “Bērnu žūrija 2022” darbā. Šī aizraujošā tikšanās ar rakstnieci Vitu Štelmaheri un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbiniecēm noritēja jaukā gaisotnē. Paldies rosīgajām, sirsnīgajām bibliotēkas darbiniecēm par veiksmīgu radošo sadarbību, spilgtajiem iespaidiem un pozitīvajām emocijām!

Skolēni sēž zālē ar pasākuma apliecībām.

Teksts un foto: Kristīne Saliņa