“Bērnu un jauniešu žūrija 2023” pasākums programmas “Lasi un vērtē ’23” ietvaros

2024. gada 18. janvāra pēcpusdienā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 305.A kabinetā sapulcējās mūsu skolas 5. – 8. klašu (3. un 4. grupas) jaunie grāmatu eksperti kopā ar savām audzinātājām Daci un Kristīni uz bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas programmas “Lasi un vērtē ’23” ietvaros “Bērnu un jauniešu žūrija 2023” pasākumu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieču Līgas un Gundegas vadībā. Bibliotekāres šajā tikšanās reizē mūsu auditorijai tuvāk pastāstīja par izcilās igauņu bērnu literatūras rakstnieces Aino Pervikas meistarīgi, ar siltumu un humoru, sarakstīto, Igaunijā lielu popularitāti ieguvušo grāmatu bērniem “Burmemme” (2022). Bibliotekāres Gundega un Līga, atraktīvi lasot priekšā šo neparasto stāstu, iepazīstināja mūsu skolas jaunos grāmatu lasītājus ar mazliet bīstamu, taču pasakainu un ļoti aizraujošu būtni – Burmemmi, kurai piemīt trakulīga humora izjūta un brīnumainas spējas. Igauņu bērnu literatūrā šis trakulīgais raganas tēls ieņem ļoti nozīmīgu vietu. Igaunijā Aino Pervikas (Aino Pervik, 1932) stāsta varone – ragana, vārdā Kunksmoor, pazīstama jau kopš 1973. gada, bet kopš 1978.gada redzama arī Tallinfilm leļļu filmā. Latvijā šis spilgtais mūsdienu igauņu raganas tēls ir uzsācis savu dzīvi ar vārdu Burmemme, kā arī ar jaunu, ekspresīvu izskatu latviešu mākslinieces Aleksandras Rundes ilustrācijās.

Šis lasīšanas pasākums mūsu skolas grāmatu mīļotājiem veicināja lielāku interesi arī par citām jaunākajām grāmatām latviešu valodā.

Skolotājas klases priekšā lasa grāmatu, skolēni sēž solos un klausās.

Skolēni sēž solos un klausās. Marta lasa grāmatu.

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Sk. Kristīne Saliņa