Barikāžu laiks Latvijā. Atmiņu stāsti.

Barikāžu laiku Latvijā vienmēr atceramies ar skaudrām un skumjām pārdomām, atmiņām.

Šogad, 2023. gada 17. janvāra pēcpusdienā Strazdumuižas skolas 10. klases skolēni ar skolotāju Santu Kokinu tika aicināti uz operatora un režisora Raita Valtera stāstu, atmiņu vakaru Latvijas neredzīgo bibliotēkā.

Raits Valters dalījās savās atmiņās par 1991. gada Barikāžu laika notikumiem Rīgā. Viņš stāstīja par Latvijai ļoti bīstamā un nemierīgā laika notikumiem no operatora skatupunkta, par liktenīgo kolēģu bojāeju Bastejkalna apšaudē, par tautas kopības, nesatricināmības un pārliecības garu. Tika rādīta arī viņa viena no dokumentālām filmām “Mūsu barikāžu ugunskuri”.

Skolēniem šī tikšanās atklāja citādu, nedzirdētu informāciju par senajiem notikumiem Latvijā, kā arī rosināja dziļas pārdomas par cilvēku drosmi, nesavtību un mīlestību pret savu Dzimteni.

10. klases skolēni sēž kādā telpā un klausās.  Vīrietis stāsta skolēniem. Viena roka pastiepta uz priekšu, otra - kabatā.

Teksts un foto: Santa Kokina