Barikāžu dienām veltītais pasākums “Draudzības cietoksnis”

Šajā saltajā un sniegotajā ziemā esam ne tikai baudījuši dažādus ziemas priekus: laidušies ar ragaviņām no kalniņa, pikojušies, vēluši lielākas un mazākas sniega bumbas, bet arī Latvijai vēsturiski nozīmīgajā 1991. gada janvāra barikāžu aizstāvju atceres nedēļā esam skatījušies un klausījušies tādus drosmi, ticību sev un savai valstij stiprinošu, iedvesmojošu dziesmu videoklipus kā ,,Div’ dūjiņas gaisā skrēja”, “Ceļatiesi, Bāleliņi”, “Es atnācu uguntiņu”, “Dzimtā valoda”, “Manai dzimtenei” un citas dziesmas, kas mums asociējas ar dzimtenes mīlestības un brīvības tēmu. Esam klausījušies un pārrunājuši dokumentālus TV sižetus par 1991. gada janvāra barikāžu laiku un šī laika īpašo vienotības sajūtu, kad Atmodas laika nevardarbīgā pretošanās kustība, tūkstošiem brīvprātīgo Latvijas iedzīvotāju no visiem novadiem kopīgiem spēkiem nosargāja iespēju turpināt mūsu valsts uzsākto neatkarības atjaunošanas ceļu. Lai pilnīgāk izpaustu savu patriotiskumu un stiprinātu savas grupas vienotības, sapratnes un savstarpējā atbalsta gaisotni, 2024. gada 22. janvāra pēcpusdienā mūsu 5. – 6. klašu audzēkņi kopā ar savu audzinātāju Kristīni skolas iekšpagalmā svaigā gaisā rosīgi darbojās pašu izdomātajā radošajā pasākumā “Draudzības cietoksnis”.

Skolēni taisa sniega cietoksni. Skolēni pie sniega cietokšna ar latvijas simboliem.

Mūsu kopīgā, saliedētā komandas darbošanās vainagojās ar labiem panākumiem: skolas iekšpagalmā pēc zināma laika pacēlās augsts un izturīgs sniega valnis kā simbols mūsu grupas izturībai un vienotībai.

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa