3. un 4.klašu skolēni – grāmatu eksperti „Bērnu žūrijā 2023”

2023.gada 6.novembrī Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 3. un 4.klašu skolēni kopā ar skolotāju Jeļenu Strodi devās uz Latvijas Neredzīgo bibliotēku, lai piedalītos lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”, kuru īsteno Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Šī mācību gadā pirmajā pasākumā bibliotēkas darbinieces Līga un Gundega pastāstīja par plānoto sadarbību ar mūsu skolas 3. un 4. klašu skolēniem. Ar mērķi veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, saliedēt skolēnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un rosināt diskusijās droši paust savas domas un vērtējumu par jaunākajām grāmatām, kas pamatā domātas sākumskolas skolēniem, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces aicināja mūs iesaistīties ikgadējā lasīšanas veicināšanas programmā “Lasi un vērtē” un kļūt par “Bērnu un jauniešu žūrija 2023” grāmatu kolekcijas ekspertiem.

Bibliotēkas darbinieces rāda grāmatu un stāsta par to.

Pasākuma turpinājumā īsumā iepazināmies ar mums saistošākajām grāmatām no šī gada kolekcijas, bet tuvāk tikām iepazīstināti ar igauņu rakstnieces Trīnas Lanas grāmatu “Skeleta Juhana gaitas”.

Bibliotēkas darbinieces stāsta bērniem, kas sēž pretī uz grīdas.

Kopumā skolēniem būs jāizlasa piecas grāmatas. Mazie lasītāji piedāvāto grāmatu kolekciju varēs vērtēt un sniegt savas atsauksmes par izlasītajām grāmatām līdz 2024. gada sākumam.

Pasākums noritēja ļoti jaukā gaisotnē. Gandarīti un iedvesmoti uz jaunu grāmatu lasīšanu skolēni devās uz skolu. Paldies Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbiniecēm Līgai un Gundegai par interesantiem stāstiem un pozitīvajām emocijām!

Skolneces pie grāmatu plauktiem skatās grāmatas.

Teksts un foto: skolotāja Jeļena Strode