1991. gada janvāra barikāžu atceres dienu pasākums 4. – 8. klasēm

2023. gada 16. janvāra pēcpusdienā mūsu skolas 4. – 8. klašu audzēkņi kopā ar savām pēcpusdienas grupu audzinātājām pulcējās Latvijas Neredzīgo bibliotēkā uz 1991. gada janvāra barikāžu dienām veltīto pasākumu mūsu skolas skolēniem. Šis barikāžu aizstāvju atceres pasākums svinīgi sākās ar bibliotekāres Gundegas sagatavoto informatīvo vēstījumu skolēniem par 1991. gada janvāra barikāžu laika vēsturiski izšķirīgajiem notikumiem, kad pirms 32 gadiem tūkstošiem brīvprātīgo no visiem Latvijas novadiem, arī pati Gundega viņu vidū, devās uz Rīgu sargāt tikko kā neatkarību atguvušās Latvijas stratēģiskos objektus.

Bibliotēkas darbiniece stāsta bērniem, kas sasēdušies aplī ap stilizētu ugunskuru.

Klausījāmies bibliotekāres Gundegas – barikāžu laika aculiecinieces atmiņu stāstu par tā laika notikumiem. Godinot mūsu tautas barikāžu laika varoņus, kopā ar bibliotekārēm Līgu un Ievu dziedājām tādas drosmi, ticību sev un savai valstij stiprinošas, iedvesmojošas dziesmas kā ,,Div’ dūjiņas gaisā skrēja”, ,,Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas” un arī dažas patriotiskas latviešu leģionāru dziesmas. Latvijas neatkarības aizstāvju atceres pasākuma turpinājumā draudzīgā lokā sēžot uz īstiem koka bluķīšiem ap stilizētu ugunskuru no īstām koka pagalēm, mūsu bērni cienājās ar gardu, medainu smiltsērkšķu tēju un maizītēm, kopā ar bibliotekārēm un audzinātājām pārrunāja par barikāžu laiku un tā nozīmīgumu, par tā laika cilvēku pašaizliedzību un drosmi. Šodienas 1991. gada janvāra barikāžu dienām veltītais pasākums stiprināja pasākuma dalībnieku pašapziņu, ticību sev un savai valstij. Šis barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums lika visiem padomāt arī par karu Ukrainā, cik svarīgi tagad visiem būt vienotiem ar Ukrainas aizstāvjiem pret Krievijas militārajiem uzbrukumiem, atbalstīt Ukrainas brīvības cīnītājus. Mēs tikām rosināti aizdomāties par savas valsts neatkarību, drošu nākotni, tās nosargāšanas svarīgumu, drosmi stāties pretim agresoriem, neļauties sevi iebiedēt.

Teksts un foto: Kristīne Saliņa

Visi pasākuma foto attēlu galerijā