Comments are off for this post

ICC Starptautisks seminārs „Tehnoloģijas neredzīgu un vājredzīgu jauniešu komunikācijai, izglītībai un integrācijai darba tirgū”

REKLAMAlvNo 3.- 12. augustam Strazdumuižas internātvidusskola- attīstības centrā vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem Juglas ielā 14a, Rīgā  notiks starptautisku komunikācijas un tehnoloģiju seminārs- nometne, ko koordinē Lincas universitātē Austrijā bāzēta organizācija ICC- International Camp on Communication and Computers www.icc-camp.info

Šī nometne notiks jau 20. gadu, un tajā piedalīsies vājredzīgi un neredzīgi jaunieši no 15 Eiropas valstīm (Latvija, Austrija, Beļģija, Vācija, Ungārija, Šveice, Polija, Čehija, Holande, Grieķija, Itālija, Slovēnija, Horvātija, Zviedrija, Anglija) un Japānas, kopumā 103 dalībnieki.

Strazdumuižas internātvidusskola- attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem ir vienīgā izglītības iestādē Latvijā, kas nodrošina bērniem un jauniešiem ar smagiem redzes traucējumiem viņu specifiskajām vajadzībām atbilstošu  mācību procesu, rūpējoties par to, lai šie jaunieši iegūtu kvalitatīvu, mūsdienīgu, konkurētspējīgu izglītību. Lielākā daļa jauniešu, pabeidzot mūsu skolu, sekmīgi turpina studijas augstākās izglītības iestādēs.

Liela nozīme šāda mācību procesa nodrošināšanai ir mūsdienu tehnoloģijām, ko aktīvi izmantojam mācību procesā, īpaši pievēršot uzmanību specifiskajam, vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem paredzētajam aprīkojumam un programmatūrai. Šie ir īpaši tehnoloģiju attīstības virzieni, kas Eiropā un pasaulē strauji attīstās, un mēs savas darbības ietvaros cenšamies rūpēties par to, lai arī Latvijas vājredzīgajiem un neredzīgajiem jauniešiem tiktu nodrošinātas tās pašas iespējas, kas citās attīstītajās Eiropas valstīs.

Šim mērķim laikā no 2014. gada 3.- 12. augustam esam uzņēmušies Latvijā organizēt šo nometni. Tā ir lieliska iespēja Latvijas jauniešiem ar smagiem redzes traucējumiem piedalīties ļoti plaša mēroga starptautiskā pasākumā, apgūstot jaunas tehnoloģijas, komunikācijas prasmes un veidot kontaktus, kas varētu būt nozīmīgi viņu turpmākajai izglītībai un integrācijai darba tirgū. Tāpat šī ir iespēja mums kā iestādei, kam rūp Latvijas neredzīgo un vājredzīgo jauniešu izglītības kvalitāte, iesaistīties profesionāļu kopienā, kas rūpējas par vienlīdzīgu iespēju neredzīgiem un vājredzīgiem jauniešiem nodrošināšanu komunikācijai un integrācijai sabiedrībā kopumā, kā arī – demonstrēt Latvijas IT speciālistiem plašās tehnoloģiju iespējas, kas Eiropas attīstītajās valstīs tiek piedāvātas cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Nometnes organizēšanai ir piesaistīti 20 brīvprātīgie, kas pilda asistenta pienākumus: pavada nometnes dalībniekus uz mācību darba vietām, iesaistās mācību procesā, kopā ar nometnes dalībniekiem  piedalās brīvā laika aktivitātēs, kā arī palīdz socializēties.

Šī  ir lieliska iespēja Rīgas jauniešiem piedalīties plaša mēroga starptautiskā pasākumā, veidot kontaktus, kas varētu būt nozīmīgi viņu turpmākajā dzīvē, uzlabot svešvalodu zināšanas.

Projekta rezultātā brīvprātīgajiem jauniešiem  tiks sniegtas zināšanas par neredzīgu bērnu mācību un sociālās integrācijas iespējām, kā rezultātā tiks lauzti stereotipi par to, ka neredzīgi cilvēki ir savās iespējās ierobežoti vai pat pilnīgi aprūpējami.

Video - Divas Meitenes spēlē saksofonu