Komentāru nav

Projekts “Latvijas skolas soma”

“Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

 


 

Mācību ekskursija  uz ,,Riekstiņiem” un Viesīti.

2019. gada 16. oktobris

16.10.19. abas vidusskolas klases brauca iepazīties ar J.Jaunsudrabiņa mājām ,,Riekstiņi” un Mazā bānīša muzeju Viesītē. Interesanta un izzinoša bija ne tikai ekskursija, bet arī pats brauciens pa rudens izkrāsoto lapu ceļu gandrīz līdz pašai Lietuvas robežai.

Mūs sirsnīgi sagaidīja gide Ilze, kas mums tēlaini pastāstija par J.Jaunsudrabiņa dzīvi un Latvijas novada –Sēlijas izloksni. Skolas somas ietvaros pasākumā ,,Neba maize pati nāca” uzzinājām kā mūsu senči strādāja, lai galdā celtu maizes kukulīti. Viesītē priecājāmies par vietējo lepnumu – mazbānīti, kur arī uztaisījām skaitu foto.

Foto: Anita Baumane

Skolēni un skolotāji Ivars Liede un Irēna Ozoliņa sēž pie ieejas muzejā.

Foto attēlu galerijā


 

Ekskursija uz ZINNO centru

2019. gada 9. oktobris

  1. oktobrī projekta „ Latvijas skolas soma” ietvaros 2. un 3./4. klases skolēni apmeklēja Cēsu ZINNO centru.

     Ilgi gaidītā ekskursijas diena izdevās lieliska.  Aktīvi pavadīts laiks, mācoties darot- tāds bija šīs dienas moto. Kas gan var būt labāks, kā iejusties īsta kosmonauta lomā, klausīties kādas skaņas veidojas uz dažādām planētām, būvēt raķeti, pētīt cilvēka orgānus, eksperimentēt ar elektriskajām spuldzītēm, braukt ar riteni un redzēt, cik kalorijas ir iztērētas. Aktivitāšu bija ļoti daudz. Katrs skolēns atklāja kaut ko jaunu, sev tīkamu. Kādu sajūsmināja „burvju” kāpnes, citu saprast, cik garš patiesībā ir  basketbolists Kristaps Porziņģis, vēl kādam patika dejot un kustēties.

     Tikpat aizraujoša bija arī ekskursijas otrā daļa. Skolēni ar prieku  piedalījās  nodarbībā par skaņu. Bērni uzzināja, kā rodas skaņa, kāpēc reizēm skaņa ir klusāka, bet ,savukārt, citreiz skaļāka. Noskaidroja, kāpēc ļoti skaļa skaņa ir bīstama veselībai.

     Nodarbības noslēgumā katrs uztaisīja savu mūzikas instrumentu-ksilofonu.

     Jauki pavadīta diena!  Darot, pētot, noskaidrojot, eksperimentējot uzzināts daudz jauna.

    Paldies skolotājām par līdzi  darbošanos un prieku visas dienas garumā!

   Paldies jaukajiem ZINOO centra darbiniekiem!

Visi ekskursijas foto


 

Ekskursija uz Rīgas zooloģisko dārzu

2019. gada 25. septembris

25. septembrī 5. un 4. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu. Ekskursijas tēma bija “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”. Ekskursijas maršruts un sarunas vijās caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās. Skolēniem bija iespēja iztaustīt dažādas dzīvnieku lietas, paglaudīt dzīvniekus un izzinoši pavadīt ekskursijas laiku. Paldies skolēniem par atraktīvu iesaistīšanos diskusijās un erudīcīju. Foto: Vineta Vītola Skolēni aptausta briežu ragus, kas piestiprināti koka sienai

Visi attēli galerijā


 

“Laimas” šokolādes radošā darbnīca

2019. gada 24. septembris

Valsts finansētā atbalsta programma “Latvijas skolas soma” skolēniem dod iespēju teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos – uzņēmumos un citviet gūtu pieredzi.

Skaistā, saulainā septembra dienā, labā noskaņojumā esam ceļā uz Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima” šokolādes muzeja – radošo darbnīcu

Skolēni nodarbības gaidās.                                                                      Sagatavojamies darbam – mazgājam rokas

Meistarklases ietvaros “Laimas” šokolādes muzejā pārstāvju vadībā ikvienam skolēnam tiks dota iespēja pagatavot savu šokolādes konfekti un tūlīt to nobaudīt.

 

Darbnīcā klausāmies norādes par darba gaitu                 Gatavojam savu šokolādes konfekti

 

Pašu gatavotās konfektes ievietojam kārbiņā, kuru glīti noformēt palīdz nodarbības vadītāja.

Tiek dota arī iespēja iepazīties ar jaunajām “Laima” ražotajām konfektēm un uz vietas iegādāties tās veikaliņā ar atlaidi.

Pasākumā piedalījās: Alīna A., Lelde Ķ., Una E., Vera V., Diāna D., Artūrs K., Aleksis K., Raivo V., Ralfs M., sk. Ligita Z.


 

Animācijas filma „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

2019. gada 29. maijs

 Animācijas filma bija jauka – nedaudz dīvaini zīmēti cilvēku tēli, Maskačkas ielas pat šķita kā no fotogrāfijām, bet suņi – runājoši! Ļoti interesanti un neiedomājami risinājumi ikdienas notikumiem, par kuriem mēs pat reizēm nedomājam.

Jaukā 29. maija rītā mēs, piektās un septītās klases meitenes un zēni, devāmies uz mazu, mājīgu kinoteātri „Bize” skatīties animācijas filmu „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Sapratām, ka „drauga plecs” un atbalsts vienmēr ir svarīgs ne tikai mums, cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ja dzīvnieki prastu runāt….. Paldies „Skolas somai” par piedāvāto iespēju noskatīties šo animācijas filmu un tik jaukā laikā nesēdēt skolas solā!!!


 

Bungu aplis

2019. gada 26. marts

2019. gada 26.martā  Strazdumuižas internātvidusskolā – attīstības centrā vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem pavasara ieskandināšana notika ar bungu orķestri.

Piecu  klašu (Saulītes, Burtiņi, Cipariņi, Punktiņi, Komatiņi) izglītojamie piedalījās pasākumā “‘Bungu Aplis” sadarbībā ar Andžeja Grauda Bungu skolu.  Īpaši sirsnīga tikšanās bērniem bija ar  atraktīvo skolotāju Gunāru, kuru izglītojamie iepazina 2018.gada rudenī.

Šoreiz skolotājs Gunārs bērniem iemācīja jaunu bungu kompozīciju. Jaunrades darbs  bija tieši 5 minūtes garš priekšnesums – atraktīvs, skaļš, ritmiski sarežģīts. Bungu orķestrī valdīja prieks un līksmība, līdztekus sarežģītam bungu spēlēšanas mācību momentam.  Mums bija labi kopā būt “Bungu Aplī”. Paldies projektam “Skolas soma” par finansiālu atbalstu!

Nodarbību vadītājs centrā, Apkārt bērni spēlē bungas.

Attēli galerijā


 

Ekskursija uz Ķīmijas laboratoriju

2019. gada 22. marts

     Kuram gan nepatīk pētīt un uzzināt kaut ko jaunu . Mūsu klasei tas patīk ļoti, tāpēc arī devāmies ekskursijā un ļāvāmies jauniem piedzīvojumiem.

    Gids mūs ieveda neaprakstāmajā  eksperimentu pasaulē. Viņš rādīja dažādus eksperimentus, kurus katrs var veikt pats, daži no tiem izrādījās  arī bīstami. Daudziem no mums bija jauns atklājums, ka skābeklis ir ļoti bīstams tad, ja aizdegās.

Skolēnis skatās kā tiek veikti eksperimenti

    Veicām  eksperimentus  ar sauso ledu, tvaiku, bija iespēja plaukstās uztaisīt ugunskuru, pētījām šķidro slāpekli, eksperimentējām ar sprādzieniem un elektrību.

   Mums vislabāk patika eksperiments ar sasaldēto kukurūzas nūjiņu, kas veidoja sprādzienu. Šo eksperimentu labi varēja izprast visi, arī neredzīgie bērni. Jauki, ka mēs paši bijām procesa dalībnieki, piemēram, sadodoties rokās vadījām elektrību, pūtām balonus, kuros bija ielikti sausā ledus gabaliņi, daži no dalībniekiem pat atļāva aizdedzināt rokas ar īstu uguni.     Iejūtoties īstu pētnieku lomā, laiks paskrēja ātri, visi strādāja ar lielu azartu un interesi. Protams, pēc šādas nodarbības ir iegūtas jaunas zināšanas un prasmes.

Attēli galerijā


 

“Zili brīnumi” paraugdemonstrējumi

2019. gada 19. februāris

Strazdumuižas internātvidusskolas- attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem 19. februārī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 7., 8. klases skolēni piedalījās  fizikālos eksperimentos “Zili brīnumi”.

Skolēnu pārdomas par šo pasākumu:

            Samanta “Šis pasākums bija ļoti interesants. Man ļoti patika aukstie dūmi. Visvairāk man patika blīkšķis. Šādu pasākumu varētu rīkot vēl, jo daudz  var uzzināt par fiziku. ”

Jānis P. “Es uzzināju daudz ko jaunu, piemēram, es nevarēju iztēloties kā 7 lielus balonus var ielikt vienā katlā, vai arī kas notiek ieliekot mašmalonus šķidrajā slāpeklī.”

Deniss “Mani ļoti iepriecināja šis pasākums, jo es ieguvu daudzas, jaunas zināšanas.”

Agnese “Man patika eksperimenti ar sauso ledu. Mēs veidojām aukstus dūmus.”

Jānis G. “Mums iedeva mazus katliņus, kur iebēra sauso ledu un pielēja verdošu ūdeni un sākās maģija- uzradās smagie tvaiki. Vēlāk pie sausā ledus pielēja feirī un smagie tvaiki pārvērtās par burbuļiem, kuros bija tvaiks. Vēlā mūs uzcienāja ar garāžas saldējumu, kurš bija vislabākais saldējums pasaulē. Es  vēlētos ieraudzīt kaut ko līdzīgu tam  vēlreiz.”

Alīna “Es domāju, ka vajag rīkot šādus pasākumus, jo bērniem ir interesanti un aizraujoši un uzzin kaut ko jaunu!” Paldies sakām projektam “”Latvijas skolas soma” par finansiālo atbalstu!

“Zili brīnumi” foto galerijā


 

Liepājas teātra viesizrādes ,,Dželsomīno Melu zemē” apmeklējums

2019. gada 18. februāris

Programmas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros pirmdien, 18. 02. 2019., plkst. 14:00 VEF Kultūras pilī Liepājas teātra viesizrādi ,,Dželsomīno Melu zemē” noskatījās un noklausījās mūsu skolas 1.a, 1., 2./3., 4. klašu (1., 2. grupas) audzēkņi kopā ar savu 1.a klases audzinātāju Sarmīti Beinaroviču, 1. klases audzinātāju Vinetu Krūmiņu,

2./3. kl. audzinātāju Dzintru Pokuli, 4. klases audzinātāju Jolantu Reinvaldi, 1. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu, 2. grupas audzinātāju Daci Izotovu, sporta skolotāju Vinetu Priedi, sociālo pedagoģi Inetu Loginovu, 1.a kl. audzēkņa Artūra mammu Elitu. Lugas starpbrīdī pastaigājāmies pa plašajām VEF Kultūras pils telpām, aplūkojām gleznu izstādi, dalījāmies gūtajos iespaidos par aizraujošās lugas 1. cēlienu.

Attēli galerijā

 


 

Radošā darbnīca – stikla apgleznošana, 5. klase


2019. gada 13. februāris

13. februārī ierodamies Grīziņkalnā, stikla mākslas studijā “Glass Point”, kur mūs sagaida divas jaukas nodarbību vadītājas. Tiekam informēti par to, ko nodarbībā darīsim un ar kādiem instrumentiem darbosimies. Apgūstam stikla griešanas, atdalīšanas iemaņas. Skicējam savas ieceres uz papīra, tad griežam stiklu, atdalām nepieciešamās detaļas no  stikla pamatnes. Visbeidzot, no izgrieztajām detaļām saliekam iecerēto, izmantojot līmi detaļas līmējam pie stikla pamatnes, un atstājam ievietošanai krāsnī, kur darbiņi kušanas rezultātā iegūs interesantu krāsu un līniju gammu. Izglītojamie ar interesi iesaistās, plāno, skicē, veido, uzdod jautājumus.

Attēli galerijā

Paldies, par interesanto pieredzi darbā ar stiklu “ Glass Point” darbiniecēm!


 

Valsts dibināšanas simtgades koncerts

2018. gada 15. novermbris

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros šī gada 15. novembrī 1.- 12. klašu skolēni un skolas darbinieki piedalījās svētku koncertā “Es ieviju dižu dziesmu savas tautas vainagā…” par godu Latvijas Republikas valsts dibināšanas 100. gadiem. Koncertu papildināja profesionālie mūziķi Juris Kaukulis un Jauno Jāņu orķestra dalībniece Ieva Strode.


Kinofilmas “Paradīze 89” apmeklējums

2018. gada 7. nobembris

Projekts “Latvijas skolas soma” sniedz mums iespēju apmeklēt dažādus kultūras pasākumus saistītus ar Latvijas simtgadi.
5. klases skolēni ar klases audzinātāju L. Zvirbuli 7. novembrī devās uz kinoteātri “Bize” noskatīties filmu “Paradīze 89”.

Skolēni uzzināja par pārmaiņām Baltijas valstīs, par tā laika politisko stāvokli. Saprata “Baltijas ceļa” nozīmi, kad cilvēki sadevās rokās visās trijās Baltijas valstīs, apvienojās cīņā par brīvību.

Skolēnus izbrīnīja veikalu tukšie plaukti un rindas pēc precēm, kad tās tika pievestas.
Pēc šīs filmas noskatīšanās skolēniem radās daudz jautājumu par pagājušajiem laikiem, kurus turpināja apspriest mācību procesā.


 

Interaktīvā nodarbība Motoru muzejā

2018. gada 2. novembris

Strazdumuižas internātvidusskola- attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem no 2018. gada septembra ir iesaistījusies iniciatīvā „Latvijas skolas soma”.

Dienas ir dažādas, saulainas un pelēkas, jautras un skumjas. 2. novembra rīts bija gaišs un priecīgs, jo mēs 8. klases audzēkņi kopā ar klases audzinātāju devāmies ekskursijā uz Motormuzeju.

Kad izkāpām no 15. autobusa, ieraudzījām lielu, modernu ēku. Dinārs visiem pastāstīja, ka ēka vizuāli atgādina automašīnas radiatoru. Jaunā ēka tiešām bija iespaidīga. Motormuzejā mūs sagaidīja draudzīgs gids, ar kuru kopīgi devāmies uz pirmo nodarbību.

Mums tika parādīta prezentācija par elektrību un gaisu, kam sekoja praktiska nodarbība, no dažādiem spārnu modeļiem bija jātaisa vēja ģeneratori. Kad spārni tika uztaisīti, pielikām tos pie rotora un pārbaudījām to spēku. Pēc pārbaudes secinājām, ka ģeneratori darbojas ar dažādu spēku. Sapratām, ka ģeneratori ražo elektrību, pie tam, jo milzīgāki ģeneratora spārni, jo lielāku enerģijas daudzumu tiem būtu jāražo, taču veiktajā eksperimentā izrādījās, ka ātrāk griežas ģeneratori nevis ar lielākajiem spārniem, bet gan tie, kuri precīzāk izgriezti un salīmēti. Šoreiz tie bija Gundara un Jakova veidotie vēja ģeneratora spārni. Sapratām, ka darbs jāveic rūpīgi, kvalitāte ir ļoti nozīmīga jebkurā darbā. Eksperimentējot svarīgi bija gan uzzināt kaut ko jaunu – veidojot, pētot, spriežot, secinot – gan gūt pozitīvas emocijas no kopā būšanas un darbošanās.

Otrajā nodarbībā gatavojām atlēcošo bumbiņu. Bļodiņā likām divas karotes līmes, pievienojām krāsvielu, tad glāzē pievienojām boraku ar ūdeni, visu sajaucām kopā. Nospiežot lieko ūdeni, katrs no klases biedriem ieguva zilu vai zaļu atlēcošo bumbiņu, atkarībā no izvēlētās krāsvielas, ko kā suvenīru katrs ņēmām līdzi. Šajā brīdī jutāmies kā īsti pētnieki.

Mums bija dota iespēja apmeklēt arī muzeja automobiļu ekspozīciju. Bija sajūta, ka nokļūstam citā laikā, tālā pagātnē. Ieraugot pirmo automobili, kuram bija trīs riteņi, sākumā domājām, ka tas ir velosipēds. Uzzinājām, kā attīstījusies auto vēsture pasaulē un Latvijā. Tagad zinām, ka sākot būvēt leģendārās automašīnas „Ford”, sāk attīstīties mašīnbūve, mašīnas sāka ražot lielā skaitā, tās sāka iegādāties iedzīvotāji visā pasaulē. Tāpat noskaidrojām visu par automašīnu dzinēju veidiem. Jauki, ka muzejā bija arī dažādas interaktīvās lietas, piemēram, ikkatrs varēja izbaudīt, kā strādā ātrumkārba, bija piedāvātas spēles planšetēs, piemēram, vienai mašīnai varēja mainīt izskatu, tur bija arī autobuss, kurā varēja iekāpt un sajust, ka it kā tas brauc pa īstam. Vislielākais prieks neredzīgajiem bērniem bija, ka viņiem iedeva cimdus un dažas mašīnas ļāva aptaustīt, ko viņi ar lielāko prieku darīja. Jauki, ka Latvijā ir tik moderni muzeji.

Pateicoties projektam „Skolas soma”, mēs mācījāmies darot. Kopīgi guvām pozitīvas emocijas, eksperimentējām, pētījām, secinājām, sadarbojāmies un uzzinājām daudz ko jaunu. Gaišais un priecīgaais novembra rīts bija pārvērties dzīvespriecīgā un rosīgā novembra dienā, un mēs draudzīgā noskaņojumā varējām doties mājup.

 

 

 

 

 

 


Komentāri ir slēgti.

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert