Komentāru nav

Projekts “Latvijas skolas soma”

“Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.


 

Leļļu teātra izrāde “Sniega karaliene”

2021. gada 25. maijs

1. un 2. klase “Skolas somas” ietvaros 2021. gada 25. maijā attālināti noskatījās Latvijas Leļļu teātra izrādi “Sniega karaliene”.

Bērni sākuma sarunā uzzināja, ka Leļļu teātris ir savdabīga teātra nozare, viena no senākajām mākslas formām.  Iepazinās ar Leļļu teātri, kura pamatā ir aktiera jeb dzīva cilvēka  iedarbošanās uz nedzīvu priekšmetu, piešķirot tam cilvēciskas īpašības: vai tas būtu priekšmets, vai cilvēkveidīga lelle, vai arī maska, kas arī ir piederīga leļļu teātrim.

Klasē tika veikta aptauja par leļļu teātra apmeklējumu biežumu. No pieciem bērniem kopā ar ģimeni leļļu teātri ir apmeklējis viens bērns. Bērni izteica savas domas par redzēto.

Trīs skolēni klasē uz inteaktīvā ekrāna skatās Sniega karalienes izrādi. Četri skolēni skatās izrādi uz interaktīvā ekrāna. Trīs tuvu ekrānam, viens zēnes - tālāk.

1. klases skolēnu atsauksmes par izrādi:

Līva: Man patika Sniega karaliene, jo viņa bija ļoti skaista.

Deivids: Sniega karaliene bija ļauna, bet man patika mūzika no izrādes.

Kristers: Man patika lelles.


 

Gleznotājas Daigas Kaufmanes nodarbība

2021. gada 20. aprīlis

20. aprīlī 2021. gadā Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolā viesojās gleznotāja Daiga Kaufmane. Māksliniece iepazīstināja 1.a, 1.mazākumtautības, 3. un 4./5. klases  skolēnus ar  tradicionālu un netradicionālu glezniecības tehniku. Skolēni paši aktīvi līdzdarbojās, eksperimentēja un vēroja atšķirības, strādājot ar krāsām un smiltīm. Rezultātā izveidojās krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa. Skolēniem ļoti pati šī nodarbība.

Darbus katrs saņēma līdzņemšanai par piemiņu no nodarbības, tāpēc skolēni vēl ilgi varēs priecāties  par saviem darbiņiem.

Divi bērni pie galda skolotājs vadībā zīmē. Skolēni ar smiltīm papildina savus zīmējumus.

 


 

Kinolektorijs, filma “Mans mīļais karš”

2021. gada 31. marts

Skolēni konferenču zālē skatās filmu.6., 7., 8. klases skolēni no 22. marta līdz 31. martam piedalījās tiešsaistes kinolektorijā un noskatījās filmu “Mans mīļais karš”.

6. klases skolēna Ernesta pārdomas par filmu: “Tā ir diezgan iespaidīga un interesanta …. Filmas uzņemšanas mērķis pastāstīt patiesību par tiem laikiem, jo visi materiāli no tā laika vēstīja, ka cilvēki bija laimīgi un apmierināti, kas bija obligāti, bet neatbilda patiesībai. Vara baidījās no patiesības atklāšanas. Autores mērķis ir sasniegts, jo es sāku saprast, kā bija dzīvot tajos okupācijas laikos. Priecājos, ka tie laiki ir pagājuši un mūsdienās nav jācieš no tādām šausmām, un esmu pateicīgs autorei, ka viņa tik spilgti atspoguļoja tos laikus mūsdienās.”

8. klase:

Alīna: “Man patika tie momenti, kad no animācijas pārgāja uz dokumentālo filmu.”

Jānis: Latvijā animācijas filmas ir retums un pie tam vēl tik kvalitatīvas.Man filma parādījabēdīgos tā laika notikumus, kurus bija piedzīvojuši mūsu vecāki un vecvecāki. ”

Erlens:””Priekš manis likās intriģējošs un interesants filmas nosaukums “Mans mīļais karš” zem kura slēpās vienas ģimenes stāsts.”


 

Nacionālā Vēstures  muzeja pasākums

2020. gada 22. marts

Skolēni konferenču zālē skatās tiešraidi.22. martā 2020. gadā projekta “Skolas somas” ietvaros 6. un 7. klases skolēni piedalījās tiešsaistes pasākumā “Kā dzīvoja senie ļaudis”, kuru organizēja Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Skolēni papildināja zināšanas par senvēstures periodu Latvijā, iepazīstot daudzveidīgus arheoloģiskos priekšmetus- ieročus, darba rīkus, sadzīves priekš metus, keramiku, rotas, apģērbu rekonstrukcijas. Pēc nodarbības skolēni vēl uzdeva lektorei sev interesējošus jautājumus.

Paldies muzeja darbiniecei Santai par interesanto stāstījumu. Skolēniem radās interese par muzeja apmeklējumu klātienē.

 


 

Koncertprogramma “Sprādziens mūzikā.”

2021. gada 12. marts

No 2021. gada 8. marta līdz 12. martam 9.-12. klašu izglītojamie  piedalījās  tiešsaites koncertprogrammā “Sprādziens mūzikā”.  Jaunieši iepazinās ar populārākajām dziesmām no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, ABBA, Frenka Sinatras u.c.  Visi klausītāji tika iesaistīti mūzikas vēstures ceļojumā no 1920. līdz 2020. gadam: džezā, blūza ērā, svinga laikā, revolucionāros rocknroll gados, hipiju plūsmā, disko spožumā.

Paldies “Latvijas skolas somas” projektam par šo lielisko iespēju attālināti piedalīties īstā rokkoncertā.

Skolēni Konferenču zālē ar 2 m distanci skatās un klausās koncertu.


 

Latvijas Nacionālo mākslas muzeja apmeklējums

2020. gada 18. oktobris

2./3. klases “Skolas somas” ietvaros 2020. gada 7. oktobrī devās mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Muzejā tika apmeklēta bērniem pielāgota glezniecības un skulpturālo darbu izstāde.

Bērni varēja salīdzināt glezniecības stilu atšķirības, izvēlēties sev vistīkamāko gleznu, paskaidrojot, kāpēc šī glezna patīk vislabāk. Saskaitīt gleznās paslēptos lācīšus, aptaustīt skulptūras, izsekot rotaļlietu attīstībai gadsimtu gaitā.

Taktilajā rotaļu telpā tika dota iespēja noteikt skaņas cēloni, zīmēt, rakstīt muzejam vēstules. Bērni no muzeja izgāja priecīgi un apmierināti ar piedzīvoto. Patīkami bija no atsevišķiem bērniem dzirdēt par muzeja apmeklējumu kopā ar ģimeni.

    

9. oktobrī 11. un 12. klase apmeklēja Salaspils nacionālo botānisko dārzu. Izglītojamie piedalījās nodarbībā “Viedā oranžērija”.

14. oktobrī 6. klases izglītojamie apmeklēja Latvijas dzelzceļa muzeju un piedalījās nodarbībā “Ritekļu vēsture Latvijā 1858- 1940.”


 

Zinātkāres centrs Cēsīs

2020. gada 26. februāris

26. februārī 5. klases skolēni devās, Skolas somas ietvaros, mācību ekskursijā uz zinātkāres centru ” Zinoo” Cēsīs. Pirmajā ekskursijas daļā skolēni iepazinās ar ekspozīcijām, kuras bija iespējams praktiski izmēģināt, pabija kosmiskajā kapsulā un iejutās kosmonautu lomā. Otrajā ekskursijas daļā bija praktiskā nodarbība par skaņu, kuras ietvaros tika veikti dažādi eksperimenti. Ekskursija bija praktiski izglītojoša un galvenais, ka paši skolēni visu varēja aptaustīt un izmēģināt, kas arī viņiem ļoti patika. Iesakām arī citiem apmeklēt šo centru!

Skolēni vada robotus

Meitenes uz milzīga krēsla pie milzīga galda.

Foto attēlu galerijā


 

Sveču meistardarbnīca

2020. gada 25. februāris

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklējām sveču meistardarbnīcu Rīgā, Lāčplēša ielā 106/108.

Foto: Ligita Zvirbule

 

Apgūstam sveču gatavošanas tehnikas. Gatavojam sveces dažādās formās. Izstrādājam smaržīgās sveces. Lejam sveces. Mērcam sveces krāsās. Iesaiņojam sevis pagatavotās sveces, saņemam tās, kā dāvaniņas.

Pasākumā piedalās: 6. kl. –  Alīna A., Una E., Diāna D., Lelde Ķ., Vera V., Artūrs K., Aleksis K., 5. kl. – Daniela B , 8.kl. – Alīna K., sk. Ligita Z.

Foto attēlu galerijā


 

Zinātniskā teātra izrāde

2020. gada 5. februāris

5. februārī skolā norisinājās ļoti interesants pasākums, kurā bijām gan klausītāji, gan dalībnieki. Pasākumā, kurā mūs iepazīstināja par interesantu vizuālo efektu iegūšanu kinofilmās, uzzinājām par pārsteidzošām lietām. Skolas zāle vienā mirklī pārtapa laboratorijā.

Tagad zinām, kā , izmantojot sauso ledu, var izveidot milzīgu miglu; kā izveidot neīstu sniegu, kas izskatās gluži kā tikko uzsnidzis.

Pārsteidzoši un interesanti bija saprast, kā filmās tiek veidotas brūces, rētas, zilumi un iegūtas asinis, ja tās ir nepieciešamas, pie tam, eksperiments šķita tik patiess.

Tāpat mums parādīja, kā tiek veidoti sprādzieni filmu vajadzībām.

Nodarbība kopumā bija ļoti aizraujoša un interesanta. Tajā varēja daudz ko iemācīties, uzzināt par dažādām ķīmiskām vielām un to reakcijām. Šķiet, ka visi bijām sajūsmā,  tāda veida nodarbības ieteiktu jebkuram, kas vēlas uzzināt kaut ko jaunu un interesantu.

Foto: Dzintra Makarova

Izrādes vadītājs pirmajā rindā laiž virsū aukstos dūmus.

Izrādes vadītājs skolēniem demonstrē kā gāze uzpūš balonu.

Foto attēlu galerijā


 

Filma “Dvēseļu putenis”

2019. gada 27. novembris

27. novembrī 8.- 12. klašu skolēni iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros noskatījās vēsturisko drāmu “Dvēseļu putenis”. Jau pirms filmas  skatīšanās    dažādos mācību priekšmetos notika sarunas par filmu . Piemēram latviešu valodā 12. klasei tika dots uzdevums noklausīties radio lasījumu A. Grīns “Dvēseļu putenis”  .Tūlīt pēc filmas noskatīšanās skolēni atzina, ka filma bija ļoti emocionāli smaga, taču ļoti vērtīga.

12. klases pārdomas, spriedumus un emocijas par filmu: “… mani emocionāli ļoti ietekmēja tieši tas, ka tika nogalināti nevainīgi cilvēki, kuri taču nevienam neko sliktu nebija nodarījuši. Filmas varoņos redzu patiesus, dzīvus cilvēkus.” Vanesa 12. klase

“Artūrs ir labs piemērs, lai saprastu, cik ļoti karš izmaina cilvēkus. Puisis atgriezās ar pavisam citu skatījumu uz dzīvi, ar apziņu, ka karā nav tikai labā un ļaunā.” Alise 12. klase

Kā pamats filmai “Dvēseļu putenis” ir  notikumi  no Aleksandra Grīna romāna.  Filmas darbība noris 19. gadsimta pirmajā pusē. Galvenais varonis Artūrs Vanags    (Oto Brantevics) savu lomu nospēlēja izcili. Viņš bija strēlnieks, kurš zaudēja savu mammu, brāli un tēvu kara laikā.

Filmai beidzoties, jutos motivēts un lepns dzīvot Latvijā  kopā ar savu ģimeni un draugiem. Dinārs 8. klase

Smaga filma, bija interesanti skatīties vēsturiskas cīņas. Gundars 8. klase.


 

Ekskursija uz fabriku “Ādažu čipsi”

2019. gada 25. oktobris

Uzzinājām kā ražo čipsus, kādi čipsu veidi ir, uz kurieni eksportē čipsus, paši taisījām un degustējām čipsus.

Foto: Miļena Kuzņecova

Skolēni apskata ražotnes darbavietas

Foto attēlu galerijā


 

Mācību ekskursija  uz ,,Riekstiņiem” un Viesīti.

2019. gada 16. oktobris

16.10.19. abas vidusskolas klases brauca iepazīties ar J.Jaunsudrabiņa mājām ,,Riekstiņi” un Mazā bānīša muzeju Viesītē. Interesanta un izzinoša bija ne tikai ekskursija, bet arī pats brauciens pa rudens izkrāsoto lapu ceļu gandrīz līdz pašai Lietuvas robežai.

Mūs sirsnīgi sagaidīja gide Ilze, kas mums tēlaini pastāstija par J.Jaunsudrabiņa dzīvi un Latvijas novada –Sēlijas izloksni. Skolas somas ietvaros pasākumā ,,Neba maize pati nāca” uzzinājām kā mūsu senči strādāja, lai galdā celtu maizes kukulīti. Viesītē priecājāmies par vietējo lepnumu – mazbānīti, kur arī uztaisījām skaitu foto.

Foto: Anita Baumane

Skolēni un skolotāji Ivars Liede un Irēna Ozoliņa sēž pie ieejas muzejā.

Foto attēlu galerijā


 

“Dirty Deal Teatro” izrādes apmeklējums

2019. gada 15. oktobris

Šā gada 15. oktobrī 1. klases skolēni devās uz teātri Dirty Deal Teatro, kur  ar lielu interesi piedalījās interaktīvajā izrādē bērniem – Kā saule gadījās. Izrādē tika izspēlētas trīs teikas, kuras vēstīja kā Dievs ūdeni, zemi un cilvēku radījis. Izrādes norises laikā bērniem tika dota iespēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem, piedalīties cepumu mīklas gatavošanā un orķestra mēģinājumā ar dažādiem virtuves piederumiem. Rezultātā visi tika pie svaigi ceptiem cepumiem.


 

JJSK “Meždruvas 1” viesojas Stradumuižā

2019. gada 2. oktobris

Cipariņi, Punktiņi, Burtiņi, Saulītes, Komatiņu skolēni 2. oktobrī projekta “Skolas somas” ietvaros iepazinās ar dažādiem mājdzīvniekiem. Pie mums skolā viesojās saimniecības JJSK “Meždruvas 1” saimniece ar saviem ponijiem un trušiem. Svaigā gaisā skolēniem tika piedāvātas izjādes ar ponijiem. Tāpat viņi varēja mājdzīvniekus barot, glāstīt un samīļot. Kopā mācījāmies draudzēties, priecāties, rūpēties un veidojās izpratne, ka arī dzīvnieki var būt draugi. Jaukā gaisotnē un atmosfērā skolēni guva pozitīvas emocijas!

Foto: Dzintra Makarova

Skolēni jāj ar zirgiem.

Attēli fotogalerijā


 

Ekskursija uz ZINNO centru

2019. gada 9. oktobris

  1. oktobrī projekta „ Latvijas skolas soma” ietvaros 2. un 3./4. klases skolēni apmeklēja Cēsu ZINNO centru.

     Ilgi gaidītā ekskursijas diena izdevās lieliska.  Aktīvi pavadīts laiks, mācoties darot- tāds bija šīs dienas moto. Kas gan var būt labāks, kā iejusties īsta kosmonauta lomā, klausīties kādas skaņas veidojas uz dažādām planētām, būvēt raķeti, pētīt cilvēka orgānus, eksperimentēt ar elektriskajām spuldzītēm, braukt ar riteni un redzēt, cik kalorijas ir iztērētas. Aktivitāšu bija ļoti daudz. Katrs skolēns atklāja kaut ko jaunu, sev tīkamu. Kādu sajūsmināja „burvju” kāpnes, citu saprast, cik garš patiesībā ir  basketbolists Kristaps Porziņģis, vēl kādam patika dejot un kustēties.

     Tikpat aizraujoša bija arī ekskursijas otrā daļa. Skolēni ar prieku  piedalījās  nodarbībā par skaņu. Bērni uzzināja, kā rodas skaņa, kāpēc reizēm skaņa ir klusāka, bet ,savukārt, citreiz skaļāka. Noskaidroja, kāpēc ļoti skaļa skaņa ir bīstama veselībai.

     Nodarbības noslēgumā katrs uztaisīja savu mūzikas instrumentu-ksilofonu.

     Jauki pavadīta diena!  Darot, pētot, noskaidrojot, eksperimentējot uzzināts daudz jauna.

    Paldies skolotājām par līdzi  darbošanos un prieku visas dienas garumā!

   Paldies jaukajiem ZINOO centra darbiniekiem!

Visi ekskursijas foto


 

Ekskursija uz Rīgas zooloģisko dārzu

2019. gada 25. septembris

25. septembrī 5. un 4. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu. Ekskursijas tēma bija “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”. Ekskursijas maršruts un sarunas vijās caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās. Skolēniem bija iespēja iztaustīt dažādas dzīvnieku lietas, paglaudīt dzīvniekus un izzinoši pavadīt ekskursijas laiku. Paldies skolēniem par atraktīvu iesaistīšanos diskusijās un erudīcīju. Foto: Vineta Vītola Skolēni aptausta briežu ragus, kas piestiprināti koka sienai

Visi attēli galerijā


 

“Laimas” šokolādes radošā darbnīca

2019. gada 24. septembris

Valsts finansētā atbalsta programma “Latvijas skolas soma” skolēniem dod iespēju teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos – uzņēmumos un citviet gūtu pieredzi.

Skaistā, saulainā septembra dienā, labā noskaņojumā esam ceļā uz Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima” šokolādes muzeja – radošo darbnīcu

Skolēni nodarbības gaidās.                                                                      Sagatavojamies darbam – mazgājam rokas

Meistarklases ietvaros “Laimas” šokolādes muzejā pārstāvju vadībā ikvienam skolēnam tiks dota iespēja pagatavot savu šokolādes konfekti un tūlīt to nobaudīt.

 

Darbnīcā klausāmies norādes par darba gaitu                 Gatavojam savu šokolādes konfekti

 

Pašu gatavotās konfektes ievietojam kārbiņā, kuru glīti noformēt palīdz nodarbības vadītāja.

Tiek dota arī iespēja iepazīties ar jaunajām “Laima” ražotajām konfektēm un uz vietas iegādāties tās veikaliņā ar atlaidi.

Pasākumā piedalījās: Alīna A., Lelde Ķ., Una E., Vera V., Diāna D., Artūrs K., Aleksis K., Raivo V., Ralfs M., sk. Ligita Z.


 

Ekskursija uz Likteņdārzu

2019. gada 18. septembris

Pienāca saulains 18. septembra rīts, un klāt bija arī gaidītā ekskursija!

Ar skolas autobusu devāmies Kokneses virzienā. Apmēram pēc stundas nonācām vietā, kur Daugavas vidū uz salas atrodas Likteņdārzs. Gida pavadībā devāmies to apskatīt. Uzzinājām, kā šī vieta radusies un ko tā nozīmē latviešu tautai. Izbaudījām arī jauko dabu un Daugavas varenumu.

Atpakaļceļā apmeklējām Skrīveru saldumu ražotni. Noskatījāmies filmiņu par ražotnes vēsturi no pirmssākumiem līdz mūsdienām. Un tad jau arī pienāca kārta saldumu nogaršošanai! Bet pats aizraujošākais bija katra īpašā konfekte-paša rokām ietīta papīrīti!

Paldies iniciatīvei “Skolas soma”. Ekskursija bija ļoti jauka, un gribējās, lai būtu garāka! 8. klases skolēni.

Skolēni uz skatu laukumiņa pie Daugavas  Skolēni pie likteņdārza vārtiem

Attēli galerijā

 


 

Animācijas filma „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

2019. gada 29. maijs

 Animācijas filma bija jauka – nedaudz dīvaini zīmēti cilvēku tēli, Maskačkas ielas pat šķita kā no fotogrāfijām, bet suņi – runājoši! Ļoti interesanti un neiedomājami risinājumi ikdienas notikumiem, par kuriem mēs pat reizēm nedomājam.

Jaukā 29. maija rītā mēs, piektās un septītās klases meitenes un zēni, devāmies uz mazu, mājīgu kinoteātri „Bize” skatīties animācijas filmu „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Sapratām, ka „drauga plecs” un atbalsts vienmēr ir svarīgs ne tikai mums, cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ja dzīvnieki prastu runāt….. Paldies „Skolas somai” par piedāvāto iespēju noskatīties šo animācijas filmu un tik jaukā laikā nesēdēt skolas solā!!!


 

Bungu aplis

2019. gada 26. marts

2019. gada 26.martā  Strazdumuižas internātvidusskolā – attīstības centrā vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem pavasara ieskandināšana notika ar bungu orķestri.

Piecu  klašu (Saulītes, Burtiņi, Cipariņi, Punktiņi, Komatiņi) izglītojamie piedalījās pasākumā “‘Bungu Aplis” sadarbībā ar Andžeja Grauda Bungu skolu.  Īpaši sirsnīga tikšanās bērniem bija ar  atraktīvo skolotāju Gunāru, kuru izglītojamie iepazina 2018.gada rudenī.

Šoreiz skolotājs Gunārs bērniem iemācīja jaunu bungu kompozīciju. Jaunrades darbs  bija tieši 5 minūtes garš priekšnesums – atraktīvs, skaļš, ritmiski sarežģīts. Bungu orķestrī valdīja prieks un līksmība, līdztekus sarežģītam bungu spēlēšanas mācību momentam.  Mums bija labi kopā būt “Bungu Aplī”. Paldies projektam “Skolas soma” par finansiālu atbalstu!

Nodarbību vadītājs centrā, Apkārt bērni spēlē bungas.

Attēli galerijā


 

Ekskursija uz Ķīmijas laboratoriju

2019. gada 22. marts

     Kuram gan nepatīk pētīt un uzzināt kaut ko jaunu . Mūsu klasei tas patīk ļoti, tāpēc arī devāmies ekskursijā un ļāvāmies jauniem piedzīvojumiem.

    Gids mūs ieveda neaprakstāmajā  eksperimentu pasaulē. Viņš rādīja dažādus eksperimentus, kurus katrs var veikt pats, daži no tiem izrādījās  arī bīstami. Daudziem no mums bija jauns atklājums, ka skābeklis ir ļoti bīstams tad, ja aizdegās.

Skolēnis skatās kā tiek veikti eksperimenti

    Veicām  eksperimentus  ar sauso ledu, tvaiku, bija iespēja plaukstās uztaisīt ugunskuru, pētījām šķidro slāpekli, eksperimentējām ar sprādzieniem un elektrību.

   Mums vislabāk patika eksperiments ar sasaldēto kukurūzas nūjiņu, kas veidoja sprādzienu. Šo eksperimentu labi varēja izprast visi, arī neredzīgie bērni. Jauki, ka mēs paši bijām procesa dalībnieki, piemēram, sadodoties rokās vadījām elektrību, pūtām balonus, kuros bija ielikti sausā ledus gabaliņi, daži no dalībniekiem pat atļāva aizdedzināt rokas ar īstu uguni.     Iejūtoties īstu pētnieku lomā, laiks paskrēja ātri, visi strādāja ar lielu azartu un interesi. Protams, pēc šādas nodarbības ir iegūtas jaunas zināšanas un prasmes.

Attēli galerijā


 

“Zili brīnumi” paraugdemonstrējumi

2019. gada 19. februāris

Strazdumuižas internātvidusskolas- attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem 19. februārī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 7., 8. klases skolēni piedalījās  fizikālos eksperimentos “Zili brīnumi”.

Skolēnu pārdomas par šo pasākumu:

            Samanta “Šis pasākums bija ļoti interesants. Man ļoti patika aukstie dūmi. Visvairāk man patika blīkšķis. Šādu pasākumu varētu rīkot vēl, jo daudz  var uzzināt par fiziku. ”

Jānis P. “Es uzzināju daudz ko jaunu, piemēram, es nevarēju iztēloties kā 7 lielus balonus var ielikt vienā katlā, vai arī kas notiek ieliekot mašmalonus šķidrajā slāpeklī.”

Deniss “Mani ļoti iepriecināja šis pasākums, jo es ieguvu daudzas, jaunas zināšanas.”

Agnese “Man patika eksperimenti ar sauso ledu. Mēs veidojām aukstus dūmus.”

Jānis G. “Mums iedeva mazus katliņus, kur iebēra sauso ledu un pielēja verdošu ūdeni un sākās maģija- uzradās smagie tvaiki. Vēlāk pie sausā ledus pielēja feirī un smagie tvaiki pārvērtās par burbuļiem, kuros bija tvaiks. Vēlā mūs uzcienāja ar garāžas saldējumu, kurš bija vislabākais saldējums pasaulē. Es  vēlētos ieraudzīt kaut ko līdzīgu tam  vēlreiz.”

Alīna “Es domāju, ka vajag rīkot šādus pasākumus, jo bērniem ir interesanti un aizraujoši un uzzin kaut ko jaunu!” Paldies sakām projektam “”Latvijas skolas soma” par finansiālo atbalstu!

“Zili brīnumi” foto galerijā


 

Liepājas teātra viesizrādes ,,Dželsomīno Melu zemē” apmeklējums

2019. gada 18. februāris

Programmas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros pirmdien, 18. 02. 2019., plkst. 14:00 VEF Kultūras pilī Liepājas teātra viesizrādi ,,Dželsomīno Melu zemē” noskatījās un noklausījās mūsu skolas 1.a, 1., 2./3., 4. klašu (1., 2. grupas) audzēkņi kopā ar savu 1.a klases audzinātāju Sarmīti Beinaroviču, 1. klases audzinātāju Vinetu Krūmiņu,

2./3. kl. audzinātāju Dzintru Pokuli, 4. klases audzinātāju Jolantu Reinvaldi, 1. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu, 2. grupas audzinātāju Daci Izotovu, sporta skolotāju Vinetu Priedi, sociālo pedagoģi Inetu Loginovu, 1.a kl. audzēkņa Artūra mammu Elitu. Lugas starpbrīdī pastaigājāmies pa plašajām VEF Kultūras pils telpām, aplūkojām gleznu izstādi, dalījāmies gūtajos iespaidos par aizraujošās lugas 1. cēlienu.

Attēli galerijā

 


 

Radošā darbnīca – stikla apgleznošana, 5. klase


2019. gada 13. februāris

13. februārī ierodamies Grīziņkalnā, stikla mākslas studijā “Glass Point”, kur mūs sagaida divas jaukas nodarbību vadītājas. Tiekam informēti par to, ko nodarbībā darīsim un ar kādiem instrumentiem darbosimies. Apgūstam stikla griešanas, atdalīšanas iemaņas. Skicējam savas ieceres uz papīra, tad griežam stiklu, atdalām nepieciešamās detaļas no  stikla pamatnes. Visbeidzot, no izgrieztajām detaļām saliekam iecerēto, izmantojot līmi detaļas līmējam pie stikla pamatnes, un atstājam ievietošanai krāsnī, kur darbiņi kušanas rezultātā iegūs interesantu krāsu un līniju gammu. Izglītojamie ar interesi iesaistās, plāno, skicē, veido, uzdod jautājumus.

Attēli galerijā

Paldies, par interesanto pieredzi darbā ar stiklu “ Glass Point” darbiniecēm!


 

Valsts dibināšanas simtgades koncerts

2018. gada 15. novermbris

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros šī gada 15. novembrī 1.- 12. klašu skolēni un skolas darbinieki piedalījās svētku koncertā “Es ieviju dižu dziesmu savas tautas vainagā…” par godu Latvijas Republikas valsts dibināšanas 100. gadiem. Koncertu papildināja profesionālie mūziķi Juris Kaukulis un Jauno Jāņu orķestra dalībniece Ieva Strode.


Kinofilmas “Paradīze 89” apmeklējums

2018. gada 7. nobembris

Projekts “Latvijas skolas soma” sniedz mums iespēju apmeklēt dažādus kultūras pasākumus saistītus ar Latvijas simtgadi.
5. klases skolēni ar klases audzinātāju L. Zvirbuli 7. novembrī devās uz kinoteātri “Bize” noskatīties filmu “Paradīze 89”.

Skolēni uzzināja par pārmaiņām Baltijas valstīs, par tā laika politisko stāvokli. Saprata “Baltijas ceļa” nozīmi, kad cilvēki sadevās rokās visās trijās Baltijas valstīs, apvienojās cīņā par brīvību.

Skolēnus izbrīnīja veikalu tukšie plaukti un rindas pēc precēm, kad tās tika pievestas.
Pēc šīs filmas noskatīšanās skolēniem radās daudz jautājumu par pagājušajiem laikiem, kurus turpināja apspriest mācību procesā.


 

Interaktīvā nodarbība Motoru muzejā

2018. gada 2. novembris

Strazdumuižas internātvidusskola- attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem no 2018. gada septembra ir iesaistījusies iniciatīvā „Latvijas skolas soma”.

Dienas ir dažādas, saulainas un pelēkas, jautras un skumjas. 2. novembra rīts bija gaišs un priecīgs, jo mēs 8. klases audzēkņi kopā ar klases audzinātāju devāmies ekskursijā uz Motormuzeju.

Kad izkāpām no 15. autobusa, ieraudzījām lielu, modernu ēku. Dinārs visiem pastāstīja, ka ēka vizuāli atgādina automašīnas radiatoru. Jaunā ēka tiešām bija iespaidīga. Motormuzejā mūs sagaidīja draudzīgs gids, ar kuru kopīgi devāmies uz pirmo nodarbību.

Mums tika parādīta prezentācija par elektrību un gaisu, kam sekoja praktiska nodarbība, no dažādiem spārnu modeļiem bija jātaisa vēja ģeneratori. Kad spārni tika uztaisīti, pielikām tos pie rotora un pārbaudījām to spēku. Pēc pārbaudes secinājām, ka ģeneratori darbojas ar dažādu spēku. Sapratām, ka ģeneratori ražo elektrību, pie tam, jo milzīgāki ģeneratora spārni, jo lielāku enerģijas daudzumu tiem būtu jāražo, taču veiktajā eksperimentā izrādījās, ka ātrāk griežas ģeneratori nevis ar lielākajiem spārniem, bet gan tie, kuri precīzāk izgriezti un salīmēti. Šoreiz tie bija Gundara un Jakova veidotie vēja ģeneratora spārni. Sapratām, ka darbs jāveic rūpīgi, kvalitāte ir ļoti nozīmīga jebkurā darbā. Eksperimentējot svarīgi bija gan uzzināt kaut ko jaunu – veidojot, pētot, spriežot, secinot – gan gūt pozitīvas emocijas no kopā būšanas un darbošanās.

Otrajā nodarbībā gatavojām atlēcošo bumbiņu. Bļodiņā likām divas karotes līmes, pievienojām krāsvielu, tad glāzē pievienojām boraku ar ūdeni, visu sajaucām kopā. Nospiežot lieko ūdeni, katrs no klases biedriem ieguva zilu vai zaļu atlēcošo bumbiņu, atkarībā no izvēlētās krāsvielas, ko kā suvenīru katrs ņēmām līdzi. Šajā brīdī jutāmies kā īsti pētnieki.

Mums bija dota iespēja apmeklēt arī muzeja automobiļu ekspozīciju. Bija sajūta, ka nokļūstam citā laikā, tālā pagātnē. Ieraugot pirmo automobili, kuram bija trīs riteņi, sākumā domājām, ka tas ir velosipēds. Uzzinājām, kā attīstījusies auto vēsture pasaulē un Latvijā. Tagad zinām, ka sākot būvēt leģendārās automašīnas „Ford”, sāk attīstīties mašīnbūve, mašīnas sāka ražot lielā skaitā, tās sāka iegādāties iedzīvotāji visā pasaulē. Tāpat noskaidrojām visu par automašīnu dzinēju veidiem. Jauki, ka muzejā bija arī dažādas interaktīvās lietas, piemēram, ikkatrs varēja izbaudīt, kā strādā ātrumkārba, bija piedāvātas spēles planšetēs, piemēram, vienai mašīnai varēja mainīt izskatu, tur bija arī autobuss, kurā varēja iekāpt un sajust, ka it kā tas brauc pa īstam. Vislielākais prieks neredzīgajiem bērniem bija, ka viņiem iedeva cimdus un dažas mašīnas ļāva aptaustīt, ko viņi ar lielāko prieku darīja. Jauki, ka Latvijā ir tik moderni muzeji.

Pateicoties projektam „Skolas soma”, mēs mācījāmies darot. Kopīgi guvām pozitīvas emocijas, eksperimentējām, pētījām, secinājām, sadarbojāmies un uzzinājām daudz ko jaunu. Gaišais un priecīgaais novembra rīts bija pārvērties dzīvespriecīgā un rosīgā novembra dienā, un mēs draudzīgā noskaņojumā varējām doties mājup.