Žurnāls “Rosme” 2023. g. Nr.3 A.Buša, Dz.Pokule “Agrīnās rehebilitācijas programma Rīgas Strazdumuižas vidusskolā – attīstības centrā”

Agrīnās rehabilitācijas programma Rīgas Strazdumuižas vidusskolā – attīstības centrā

Airita Buša – direktora vietniece metodiskajā darbā, Dzintra Pokule – izglītības metodiķe

Kopš 2014. gada Rīgas Strazdumui-žas vidusskolā – attīstības centrā tiek organizēta «Agrīnās rehabilitācijas programma», kas norisinājās no 10. līdz 12. martam, tajā ar lielu interesi vecā­ki kopā ar bērniem iesaistījās mūzikas nodarbībās un multisensorās nodar­bībās, kas stimulē un attīsta visas bēr­na maņas. Šajās nodarbībās var vērot bērnu reakcijas un atbildes reakcijas uz piedāvātajiem stimuliem. Tāpat or­ganizētas dažādas aktivitātes bērnu vecākiem kā drāmas, keramikas no­darbības un sports. Programmas laikā vecākiem tika sniegts psiholoģiskais un emocionālais atbalsts un detalizēta informācija, kur un kādus atbalsta pa­sākumus viņi var saņemt.

Laba sadarbība izveidojusies ar «Ser­visa suņu biedrību», ar bērniem strādā-ja biedrības speciālisti un īpaši apmā­cīti suni.

Programmas nobeigumā tajā ie­saistītajiem dalībniekiem tika sniegti ieteikumi, kā turpināt šo darbu mājas apstākļos. Vecāki mums snieguši at­griezenisko saiti, lai sekmētu turpmā­ko programmas uzlabošanu.

Žurnāla Rosme vāks

Lasīt rakstu