Seminārs par nedzirdību-neredzību

2019. gada 10. oktobrī Rīgas Strazdumuižas vidusskolā - attīstības centrā norisinājās seminārs par nedzirdību-neredzību.

Semināra mērķis ir vairot dažādu jomu profesionāļu un citu līdzcilvēku informētību par nedzirdību-neredzību jeb kombinētiem dzirdes un redzes traucējumiem.

Tēmas:
• Ziemeļvalstu izpratne par nedzirdību-neredzību (definīcija),
• Dzīves laikā iegūta nedzirdība-neredzība un tās sekas,
• Iedzimta nedzirdība-neredzība, tās sekas un valodas attīstība,
• Nedzirdīgi-neredzīgu cilvēku identificēšana,
• Kā nedzirdība-neredzība ietekmē cilvēka dzīvi un kā apkārtējie un apkārtējā vide var šos apgrūtinājumus atvieglot.

Lektores:
Trīne Skeua Uldāle (Trine Skov Uldall), Dānija, - ilgstoša darba pieredze neredzības-nedzirdības jomā gan Dānijā, gan Ziemeļvalstu sadarbības ietvaros. Specializējusies dzīves laikā iegūtas neredzības-nedzirdības jautājumos.
Marija Kroica (Maria Creutz), Ziemeļvalstu Labklājības centrs (Nordic Welfare centre), – specializējusies iedzimtas neredzības-nedzirdības jomā.

Mūsu skolas direktore Ligita Ģeida atklāja šo semināru.

Paldies par sadarbību Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā!

Foto: Ģirts Ozoliņš
Smināra bilžu galerija