Orientēšanās un mobilitātes dienas pasākums

Priekšstati par telpu un orientēšanās iemaņu veidošana skolēniem ar redzes traucējumiem ir ļoti svarīgs uzdevums viņu neatkarības veidošanai. Šādu priekšstatu veidošanai nepieciešama mērķtiecīga pedagoģiskā darbība. Neredzīga cilvēka spēja pašam orientēties mājās, sabiedriskās vietās, uz ielas un sabiedriskajā transportā nosaka, cik veiksmīga būs viņa turpmākā iekļaušanās sabiedrībā.

22. martā sadarbībā ar Rīgas Satiksmi tika organizēts pasākums transportu izpētīšanai un izzināšanai. Rīgas Strazdumuižas vidusskolas- attīstības centra 11 skolēni iepazina autobusa un tramvaja uzbūvi. Skolēniem tika dota iespēja iztaustīt un izpētīt transportlīdzekļus no iekšpuses un ārpuses, veidojot pilnīgākus priekšstatus.

Tā ir mācīšanās, kas jāapgūst un jāpilnveido visas dzīves garumā. Skolēniem svarīgi izprast transportlīdzekļu lielumu, izvietojumu, iepazīstot vissīkākās detaļas un praktiski darboties, atrodot transportlīdzekļa durvis, durvju atvēršanas pogu. Mērķtiecīgi jāmācās patstāvīgi iekāpt un izkāpt, atrast vietu, nopirkt biļeti, pajautāt palīdzību, ja tas ir nepieciešams.

“Mums patīk palīdzēt mācīties!” saka Rīgas Satiksmes pārstāvji, uzsverot, ka “Rīgas Strazdumuižas vidusskolas audzēkņi iepazina autobusa un tramvaja uzbūvi, satika dažādu Rīgas Satiksmes profesiju pārstāvjus, lai nākotnē šie bērni un jaunieši ar redzes traucējumiem varētu būt patstāvīgāki savās ikdienas gaitās”. Skolēni ar lielu interesi izzināja un izpētīja transportlīdzekļus, kas ikdienā, tad, kad transports ir kustībā, sarežģīti izdarāms. Tāpat bērni un jaunieši aktīvi uzdeva jautājumus Rīgas Satiksmes darbiniekiem, klausījās viņu stāstījumā.

Pasākums izdevās. Viena no būtiskām atziņām ir nekautrēties izmantot Balto spieķi ikdienā, kas ir svarīga zīme Rīgas Satiksmes transportlīdzekļu vadītājiem un jebkuram citam sabiedrības loceklim, lai cilvēki ar redzes traucējumiem nepaliktu pusceļā.
Paldies par jauko iespēju un patīkamo tikšanos!

Pasākuma foto attēlu galerijā