Orientēšanās, mobilitātes un sociālo iemaņu veidošanas diena

Rīgas Strazdumuižas vidusskolā 30. aprīlī tika organizēta kārtējā “Orientēšanās, mobilitātes un sociālo iemaņu veidošanas diena”.

Divi zēni ar baltajiem spieķiem skolas koridorā.

Šogad lielāku vērību pievērsām galda kultūras un ēšanas prasmju izvērtēšanai, skolēni demonstrēja, kā prot ieliet zupu, ielikt otro ēdienu savā šķīvī, kā ēšanas laikā lieto maizi, kas ir palīglīdzeklis, lai orientētos, un kā izdodas lietot nazi un dakšiņu. Skolēni tāpat rādīja savu māku, kā prot novākt galdu un aiznest netīros traukus. Pasākuma laikā tika sniegta iespēja pagatavot sviestmaizi, ko skolēni labprāt izmantoja.

Lai neredzīgi bērni un jaunieši varētu dzīvot maksimāli patstāvīgu un neatkarīgu dzīvi, viņiem ir jāattīsta un jāpilnveido dažādas zināšanas, prasmes un iemaņas, kurās cilvēka dzīves laikā viņi var tikt iesaistīti, tāpēc īpaši svarīgi ir atgriezenisko saikni saņemt no pašiem bērniem, lai viņi paši prastu novērtēt savas prasmes un saprastu, kas vēl ir pilnveidojams. Orientēšanās, mobilitātes un sociālo iemaņu veidošanas dienas noslēgumā kopā ar skolēniem un viņu pedagogiem izvērtējām, kas izdodas un kas jāpilnveido.

Divi skolēni ēdnīcā pie galda griež ar nažiem maizi un gurķus, smērē sviestu.

Kopā ar skolēniem arī plānojām, kādas patstāvīgās dzīves jomas prasmes un iemaņas viņi paši gribētu pilnveidot jaunajā mācību gadā.

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Teksts: Dzintra Pokule
Foto: Nameda Anita Bronka