Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 2017. – 2020. gads

Karjeras atbalsta pasākums “Draugos ar elektrību”

2018. gada 30. janvārī mūsu skolas 8.-10. klašu izglītojamie apmeklēja Latvijas Energoefektivitātes centru Jūrmalā un iepazinās ar elektroenerģijas ražošanas veidiem mūsdienās. Tika veidota izpratne par elektroenerģijas ekonomisku izmantošanu, energoefektivitāti, kā arī ar savu iespēju apzināšanu elektroenerģijas efektivitātes izmantošanā. Tika radīts priekštats par enerģētiķa darbu un profesijām.

Skolēni elektrum ēkā iepazīstas ar paraugiem

Izstāde „Skola – 2018”

Sestdien, 24. februārī, Strazdumuižas internātvidusskolas vecāko klašu skolēni projekta “ Karjeras atbalsts izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, apmeklēja izstādi „Skola – 2018”.

Daļa skolēnu izstādi apmeklēja ar lielu interesi par savām perspektīvajām studiju vietām, bet daļa meklēja sev piemērotākās profesijas un to pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Apmeklējuma laikā skolēni izmantoja iespēju savākt informāciju par dažādākajām profesijām un iespējams savām nākamajām augstskolām, gan runājot ar augstskolu studentiem un darbiniekiem, un vācot bukletus ar kontaktinformāciju, gan apskatot un izmēģinot dažādas praktiskas lietas. Īpaši liela interese tika izrādīta par Latvijas bruņoto spēku izstādītajiem ieročiem un munīciju, jo to visu varēja paturēt rokās, aptaustīt un par katru no tiem tika paskaidrots. Ātrās medicīniskās palīdzības mašīna arī bija pastiprinātas intereses objekts, kurā varēja iekāpt iekšā un iepazīties ar esošo aprīkojumu.

Vērojot mūsu grupu var secināt, ka skolēnus vairāk interesēja informāciju tehnoloģiju studijas gan Latvijā, gan ārzemēs, medicīnas studijas un mūzikas studiju programmas. Kā vairāk piemērotās studiju vietas skolēnu vidū tika minētas: Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils universitāte, Ventspils augstskola.

Kopumā skolēni šīs izstādes apmeklējumu vērtē kā ļoti noderīgu savu karjeras mērķu sasniegšanai un realizēšanai.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Amatnieka darbnīca”

2018. gada 19. un 22. marts

Mūsu skolas izglītojamie tikās ar mākslinieku – tautas amata meistaru Māri Dubkevicu. Tuvāk iepazinās ar dažādām tautas amatniecības tradīcijām, latviešu tautas amatnieku darbu, iespējām apgūt dažādu amatu prasmes, kā arī piedalījās radošajās darbnīcās, savu spēju un interešu apzināšanai.

Meisters zēnam rāda kā veidot māla figūriņas

Meisters pie galda māca bērniem kā gatavot svilpes

Bērnu izgatavotie māla darbiņi