25. aprīlī Rīgas Strazdumuižas vidusskolas 11. un 12. klašu skolēni devās ekskursijā uz muzeju krātuvi, kurā atrodas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja un LKA Rīgas Kino muzeja krājumi. Tā ir apjomīgākā Latvijas vēstures liecību, mākslas, rakstniecības, mūzikas un kino priekšmetu kolekcija.
Muzeju krātuvē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā apskatīt divas pastāvīgās ekspozīcijas – “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” un ārtelpu tēlniecības ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”.
Ekspozīcijā “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” redzamas pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas, savukārt “Mītpoētiskie tēli” iepazīstina ar septiņām 20. gadsimta 2. puses granīta skulptūrām.
Šajā krātuvē ieradāmies vairāk ar mērķi gan uzzināt ko jaunu, gan piedalīties arhīva piedāvātajās aktivitātēs, kuras tika īpaši pielāgotas personām ar redzes ierobežojumiem. Mums bija iespēja apskatīt dažādas skulptūras skulptūru mežā, kur dažām no tām bija izkaltas miniatūras, kuras varēja taustīt.
Mūs pavadīja latviešu valodas un literatūras skolotāja Jolanta Junaka un izglītības metodiķe kā arī latviešu valodas un literatūras skolotāja Dzintra Pokule.
Visi piedalījāmies muzikālās etīdes, Virzas «Straumēni» improvizācijas veidošanā nodarbībā «Skaņu galds».
Galds bija veidots no dažādiem mūzikas instrumentiem. Piemēram, uz tā bija parasts akmens, kuru ripinot pa galdu radās skaņa ar kuru var attēlot negaisu. Spēlējot skaņu galdu, katram bija savas interpretācijas, kā iesaistīt mūzikas instrumentus papildinot to ar lasīto tekstu. Tā bija mūsu radošā nodarbība.
Pēc tam apmeklējām izstādi, kur apskatījāmies dažādus radio, klavieres, diskus, kasetes u. c un pat dziedājām dušā.
Ēka, kur viesojāmies, jauna būve ar dažādām iespējām. Tajā tiek veidoti prototipi un pētītas vairākas nozares. Tā ir lieliska vieta, kur uzzināt par vairākiem muzejiem vienlaikus.
Visi nodarbības foto attēlu galerijā
Teksts: Sindija Šteinberga
Foto: Deniss Cvetkovs