Karjeras nedēļas pasākums ar multimediju speciālisti Diānu Ponaskovu

Joprojām mūsu sabiedrībā pastāv arī tāds uzskats, ka cilvēks ar kustību traucējumiem var strādāt tikai pie datora, cilvēks ar garīga rakstura traucējumiem nolemts veikt tikai fizisku darbu. Tomēr cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti ir iespējams darīt nozīmīgas lietas ārpus ierastajiem stereotipu rāmjiem. Cilvēks ar kustību traucējumiem ratiņkrēslā var būt arī dziedātājs, dzejnieks, aktieris, arhitekts, mākslinieks… Šī mācību gada ikgadējās Karjeras nedēļas tematika ir “Izglītība un karjera ikvienam”.

Diāna Panaskova skolas Konferenču zālē sēš pretī skolēniem un stāsta.

Lai tuvāk iepazītos ar karjeras iespējām un palīdzētu veikt sev interesējošas profesijas izvēli, 2024. gada 10. oktobrī mūsu skolas 6. –  9. klašu skolēnu un citu interesentu grupai kopā ar audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu Karjeras nedēļas ietvaros tika īstenots karjeras attīstības atbalsta pasākums – tikšanās ar komunikācijas kultūras un multimediju speciālisti Diānu Ponaskovu. Mūsu skolas plašajā un gaišajā konferenču zālē ar klātesošo auditoriju Diāna sarunājās vienkāršā un visiem saprotamā valodā un prata iesaistīt klausītājus aizraujošā diskusijā. Vispirms skolotājas iepazīstināja mūsu viešņu ar saviem skolēniem un viņu talantiem. Pasākuma turpinājumā Diāna iepazīstināja ar sevi, pastāstīja par savu bērnību, skolas un studiju laika gadiem. Mēs bijām pārsteigti par to, ka par spīti sabiedrības aizspriedumiem un iedzimtiem kustību traucējumiem Diāna ratiņkrēslā ir dejojusi, nodarbojusies ar tenisu, kērlingu un citām sportiskām aktivitātēm. Jau kopš bērnības Diāna ar labiem panākumiem piedalās fonda “Nāc līdzās” radošajās aktivitātēs. Diāna mūsu skolēnu auditoriju iedvesmoja uzdrīkstēties mēģināt savā dzīvē darīt lietas, kas pašiem liekas interesantas un aizraujošas, iesākto mērķtiecīgi turpināt un paveikt līdz galam. Jo daudzveidīgākas ir intereses, aizraušanās, jo lielākas iespējas paveras personības izaugsmei un iespējām. Sarunas gaitā Lilija un Alberts pastāstīja par vājredzīgu un neredzīgu bērnu un jauniešu specifiskajām sportisko aktivitāšu iespējām mūsu skolā, savukārt Marta interesējās par iekļaušanās jautājumiem sabiedrībā, it īpaši augstskolu vidē. Mūsu audzēkņi Samirs, Aivis un Nameda pasākuma nobeigumā mūsu auditoriju iepriecināja ar muzikāliem priekšnesumiem.

Šī diskusiju pēcpusdiena lika atvērties jebkuram dalībniekam, iedvesmoja mūs visus būt drosmīgākiem, atsaucīgākiem, izgaismojot tās labākās personības īpašības. Šajā pasākumā gūtā informācija daudziem mūsu skolēniem būs noderīga savas karjeras izvēles veikšanā un rosinās padomāt par to, kādas prasmes vēl nepieciešams katram attīstīt un pilnveidot, lai varētu ar tām bagātināt savas pašapliecināšanās iespējas.

Noteikti jāpiebilst, ka pēc pasākuma bērni negribēja laist Diānu prom, draudzīgi iepazīstināja ar savu skolas vidi, pavadīja viņu līdz pat autobusam, palīdzēja tajā iekļūt un uzaicināja satikties vēlreiz.

Mūsu skolas skolēni pusaplī stāv skolas aktu zālē un pa vidu Diānka Panaskova.

Šis bija gan lietderīgi, jēgpilni un reizē arī emocionāli pacilājošs, iedvesmojošs kopā pavadītais laiks.

Paldies atsaucīgajai un sirsnīgajai Diānai par mums sniegto iedvesmojošo un motivējošo informāciju un gūtajām pozitīvajām emocijām!

Visi pasākuma foto attēlu galerijā

Treksts un foto: Kristīne Saliņa