Dailes teātra izrādes “Zilā lapsa” apmeklējums

Krāšņā un vienlaikus lēni gaistošā rudens burvība mūs gan dvēseliski veldzē, gan vedina uz pārdomām par nepielūdzamo laika ritējumu, par nozīmīgām dzīves vērtībām ikviena cilvēka dzīvē. Mūsu skolas teātra mākslas mīļotājiem 2024. gada 16. oktobra rudenīgi dzestro vakaru bija iespēja pavadīt kopā Dailes teātra Lielajā zālē.

Skolotāja Dace un  sešu skolēnu grupa ieradusies Dailes teātrī.

2024. gada 16. oktobrī mūsu skolas 6. – 10. klašu skolēni kopā ar skolotājām Daci Izotovu un Kristīni Saliņu apmeklēja lietuviešu režisora Jona Terteļa sarakstīto un iestudēto Dailes teātra viencēliena izrādi “Zilā lapsa”, kurā tiek risināti pusaudžiem un jauniešiem svarīgi jautājumi par draudzību, uzticēšanos, drosmi patstāvīgi veikt savu izvēli un pieņemt lēmumus. Ar aizrautību devāmies līdzi drosmīgajai pusaudzei Annai sevis iepazīšanas pasakainā ceļojumā uz Tūkstoš acu mežu, kurā klīstošās ēnas jeb cilvēka iekšējās pasaules tumšākos brīžus apsargā Zilā lapsa. Jutām līdzi Annai par bērnībā pazaudēto draugu, par to, kā šis sāpīgais sava labākā drauga zaudējums visu dzīvi viņai kā ēna sekojis līdzi. Sekojām līdzi jau pieaugušās Annas gaitām ceļā uz pašatklāsmi. Mūsu auditoriju saviļņoja Annas drosmīgie un neatlaidīgie centieni tikt pāri savām skumjām, bailēm un dusmām par piedzīvoto zaudējumu. Priecājāmies kopā ar Annu par radušos iespēju atšķetināt savus pārdzīvojumus, dodoties neticamā ceļojumā uz Septiņu vēju valstību, kur draudīgas dievības sargā lielus noslēpumus. Pārdomas raisīja šī stāsta galvenais vēstījums – tu drīksti justies slikti, un kad jūties pavisam slikti, tu neesi viens un vari tikt tam pāri, tu vari iemācīties sadzīvot ar saviem tumšajiem brīžiem.

Visi izrādes apmeklējuma foto attēlu galerijā

Teksts un foto: Kristīne Saliņa