Mūsu izglītības iestādē ciemojas Rīgas Stradiņa universitātes studenti

Katru gadu, arī šogad, esam priecīgi uzņemt Rīgas Stradiņa universitātes 2. kursa audiologopēdijas studentus. 25. septembrī 16 studentes iepazinās ar skolēnu ar redzes un redzes un kompleksiem traucējumiem izglītošanas specifiskiem jautājumiem un tehnisko palīglīdzekļu izmantošanu mācību procesā.

Diena iesākās ar teorētisku ieskatu par redzes specifiskiem jautājumiem, tāpat tika demonstrēts, kā sagatavo un pielāgo  mācību materiālus neredzīgiem skolēniem.

Viesi kā vērtīgu pieredzi novērtēja iespēju apmeklēt  mācību stundas,  vērot, kā skolēni ar redzes traucējumiem iesaistās mācību procesā un strādā. Studenti vēroja, kā  skolēni lasa un raksta Braila rakstā, kā mācību procesā tiek izmantotas modernās tehnoloģijas, kādi ir vides pielāgojumi u.c.

Sniedzot atgriezenisko saiti, klātesošie uzsvēra to, ka  ļoti lietderīgi bija piedalīties stundās, kā arī tas, ka paši varēja  izmēģināt asistīvās tehnoloģijas neredzīgiem skolēniem, iepazīties ar Braila rakstu un pamēģināt rakstīt. Viesi  pateicās par iespēju būt klātesošiem.