Audio grāmatas “Dzejas izlase” atvēršanas svētku pasākums “Rudens ziedu rūgtenajā smaržā”

Trešdien, 2024. gada 25. septembrī, mūsu skolas 6. – 9. klašu skolēni kopā ar savām skolotājām Laimdotu Žirbu, Jolantu Junaku, Baibu Piku un Kristīni Saliņu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā apmeklēja audio grāmatas “Dzejas izlase” atvēršanas svētku pasākumu “Rudens ziedu rūgtenajā smaržā”. LNB Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Vija Circāne un vecākā bibliotekāre Gundega Tabaka pasākuma auditoriju tuvāk iepazīstināja ar audio grāmatas “Dzejas izlase” divu ļoti atšķirīgu un dažādu paaudžu dzejnieku Imanta un Margaritas dzejas formā pausto dzīves redzējumu, viņu dzīves pieredzi un vērtībām. Dzejas pasākums sākās ar atceres brīdi, pieminot Strazdumuižas Galma dzejnieku Imantu (Imantu Smirnovu), klausoties viņa dzeju. Pasākuma turpinājumā mūs saviļņoja tikšanās ar vienu no audio grāmatas “Dzejas izlase” autorēm Margaritu. Dzejniece Margarita, kuras īstais vārds ir Ieva Ivkina, savu dzeju pieraksta ar degunu un zodu uz planšetes, un viņas autogrāfs ir zīmodziņš ar taureni. Lai gan Ievai slimības dēļ liegta spēja brīvi izteikties un kustēties, viņa tomēr ir pielāgojusies dzīvei un cenšas to iespējami piepildīt un baudīt, palīdzot tuviniekiem, īstiem draugiem un iejūtīgiem līdzcilvēkiem, kā arī pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un internetam. Zālē virmoja daudz emociju, tika uzrunātas daudzas dvēseles, klausoties dzejnieces Margaritas dzeju un viņas neparasti stipro dzīves stāstu. Dzejniece mūsu auditorijai bija reāls un reizē neticams piemērs tam, ko cilvēks ar ierobežotām fiziskām iespējām pats spēj ar uzņēmību, gribu un neatlaidību paveikt.

Skolēni neredzīgo bibliotēkā klausās dzejas lasījumus.

Klausoties, ko ārēji šķietami trauslajai, bet garā stiprajai, radoši jaudīgajai dzejniecei Margaritai ir izdevies dzīvē sasniegt ar atsaucīgu līdzcilvēku atbalstu, nācās aizdomāties par to, cik liela vērtība cilvēka dzīvē var būt īstai draudzībai, patiesai līdzcilvēku sapratnei, atsaucībai un savstarpējam atbalstam. Katrs no mums varēja klusībā sev uzdot jautājumu, cik nozīmīga vieta dzīvē, tiecoties pēc sasniegumiem, mērķtiecīgi cenšoties īstenot savas ieceres un sapņus, var būt vienotības un kopības sajūtai.

Teksts un foto: Kristīne Saliņa