Ziemeļvalstu literatūras nedēļai veltītais “Krēslas stundas lasījuma” pasākums

Skolas aktu zālē, skolēni sēž izretojušies

Skolēni un skolotāja Dace Izotova klausās bibliotekāru lasījumu.

Otrdien, 2020. gada 3. novembra vēlā pēcpusdienā no pl.16:30 Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 2. stāva plašajā aktu zālē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieces Līga un Sigita aicināja mūsu skolas 2. – 6. klašu (2. un 3. grupas) zinātkāros grāmatu lasītājus – bērnu literatūras ekspertus kopā ar savām grupu audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu uz Ziemeļvalstu literatūras nedēļai veltīto Krēslas stundas lasījuma pasākumu ar galveno mērķi vairāk iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Gaišajā un plašajā skolas 2. stāva pasākumu zālē vispirms tikām iepazīstināti ar inovatīvu skaitāmu un skatāmu grāmatu bērniem “Visi skaitās”(2019), kuru gan uzrakstījusi, gan ilustrējusi norvēģu autore Kristina Rošifte. Šī inovatīvā, 2020. gada oktobrī apgāda “Liels un mazs” latviešu valodā izdotā grāmata mūs visus, gan bērnus, gan pieaugušos, rosināja padomāt par to, ka ikviens cilvēks šajā pasaulē ir svarīgs un vērtīgs, par to, cik katra cilvēka dzīvesstāsts ir unikāls. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas uzņēmīgo, enerģisko darbinieču Līgas un Sigitas vadībā ar katru nākamo šīs iespaidīgās grāmatas lapaspuses tekstu un košajām, stilizētajām ilustrācijām kolorītie tēli cits pēc cita mums atklājās arvien vairāk. 2019. gadā Ziemeļvalstu Padomes bērnu un jaunatnes literatūras balvu ieguvusī grāmata “Visi skaitās” mūs aicināja mēģināt aptvert, cik pasaulē, kurā dzīvojam un kuras daļa esam mēs visi, pastāv cilvēku un stāstu bagātīga daudzveidība. Pasākuma turpinājumā tuvāk tikām iepazīstināti ar zviedru rakstnieka Jākoba Vegēliusa aizraujošo piedzīvojumu romānu “Kapteiņa pērtiķis”, par kuru tās autors 2015. gadā saņēma Ziemeļvalstu Padomes bērnu un jaunatnes literatūras balvu. Šīs grāmatas nodaļas ceļojuma apraksta un detektīvstāsta veidā mums atklāja jautājumus par dzīvi un nāvi, par tumšiem noslēpumiem, cerībām, drošības sajūtu, piedošanu, negaidītu draudzību. Pasākums mūsu mazajiem lasītājiem veicināja interesi vairāk iepazīt Ziemeļvalstu literatūru.

2020. gada Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma “Ziemeļvalstis un pasaule” mums lika aizdomāties par to, cik būtiska loma ir katra cilvēka attieksmei, pilsoniskajai atbildībai šajā visai pasaulei tik sarežģītajā, īpašajā laikā.

Foto: Kristīne Saliņa

Skolēni lasa grāmatas un apmainās domām.

Zālē pie klavierēm Nameda rāda grāmatu.