Projekts “Es lasu!”

2018. gada septembrī Rīgas Centrālā bibliotēka projektā ,,Es lasu!” kanisterapijas nodarbībās aicina bērnus lasīt kopā ar suni. Atsaucoties uz šo aicinājumu, trešdien, 26. 09. 2018., plkst. 10:40 no skolas 1.a , 1., 2., 3. klašu (1. un 2. grupas) audzēkņi kopā ar savu 1. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu, 2. grupas audzinātāju Daci Izotovu un atsaucīgo, izpalīdzīgo 1. klases skolnieka Kristofera mammu Inetu vizuālās mākslas skolotājas Baibas Pikas vadībā devās uz RCB filiālbibliotēku ,,Strazds”, lai piedalītos pasākumā ,,Lasi ar suni’’.
Projektā piedalījās servisa suņu biedrība “Teodors” un biedrība “HP canis Latvia”.
Kanisterapija (tulkojumā no latīņu valodas canis nozīmē suns) nozīmē dziedināšanu saskarsmē ar speciāli piemeklētiem un apmācītiem suņiem. Suņi palīdz bērniem pārvarēt runas, emocionālos traucējumus un ir lieliski palīgi rehabilitācijas periodā pēc emocionālām traumām. Bērni, kas lasa priekšā suņiem, ātri pilnveido lasīšanas prasmes, jo suņi klausās ar lielu uzmanību.

Šajā kanisterapijas nodarbībā mūsu bērni lasīja priekšā ābeci speciāli apmācītam sunim Vinnijam. Visi bērni drīkstēja lādzīgo ņūfaundlendieti Vinniju gan samīļot, gan pakomandēt (Dod ķepu! Sēdi! Gulies!), gan pabarot ar kārumiņu. Katrs bērns sava lasītprieka veicināšanai dāvanā saņēma latviešu tautas pasaku grāmatiņu.

Attēlā: Skolotāja Ligita Zvirbule ar 5. klasi.

Pasākuma noslēgumā skolēniem tika dāvinātas grāmatiņas – paldies Juglas bibliotēkas kolektīvam!

Pasākums attēlu galerijā.