Pasākumi Strazdumuižas internātskolā – rakstnieku klātbūtnē

Katru gadu, sākot no 8. klases, tagadējie 11. klases skolēni piedalās skolas publiskās runas konkursā . Šajos pasākumos viņi veido savas uzstāšanās prasmes, kas noderēs gan mācoties augstskolās, gan dažādās dzīves situācijas . Piemēram, šogad Vanesa Feldmane, Alise Mālere, Milēna Bogustova piedalījās Polijā organizētajā starptautiskajā improvizācijas un teātra pasākumā. Meitenes atgriežoties atzina, ka skolā organizētie pasākumi palīdzējuši justies un uzstāties droši un pārliecinoši, komunicēt ar nepazīstamiem cilvēkiem.

Īpaša nozīme šajos notikumos ir rakstnieku (par kuru darbiem tiek runāts ) klātbūtne. Pagājušajā gadā tā bija Inga Ābele, kuras lugas “Dzelszāle” varoņus analizēja skolēni ļoti interesantā veidā gan esot prokurori, gan advokāti. Tādējādi iegūstot arī prasmes katrā cilvēkā saskatīt labo, kas pusaudžu vecumā ir ļoti sarežģīti.

Foto: Dzintra Makarova

Šogad 16.04.pie mums viesojās Nora Ikstena, jo par viņas romāna” Mātes piens” tēliem runāja jaunieši. Rakstniece atbildēja uz daudziem skolēnus interesējošiem jautājumiem, kā arī atklāja daudzus personību veidojošus aspektus. Šogad konkursā uzvarēja Vanesa un Alise, kuras abas mācās, izmantojot Braila rakstu, bet veiksmīgi apguvušas arī iespējas, ko dod modernās tehnoloģijas.

Foto: Dzintra Makarova

24.04. pie mums savukārt ieradās jaunais dzejnieks Jānis Tomašs. Atkal mēs neesam tikai ņēmēji, bet arī devēji sev un citiem. 15 skolēni no 8.-11. klasei runāja viņa dzeju no krājuma ”Melnie darba cimdi” un arī fragmentus no savām esejām par šo dzeju. Gribu atzīmēt, ka parasti rakstnieki ir iepriecināti par mūsu skolēnu prasmēm uzstāties.

Latviešu valodas skolotāja Ligita Kūle