Muzeja apmeklējums projekta “Nāc muzejā” ietvaros

Norises vieta: Nacionālais Mākslas muzejs.
Laiks: 2018gada10. Janvāris
Piedalās: 3.klase, pedagogi B.Pika, D.Izotova

Ar skolas autobusiem dodamies uz centru, jo galamērķis ir Nacionālais Mākslas muzejs. Pa ceļam apskatījām Mākslas Akadēmiju, apstājāmies pie Rīgas Lauvas skulptūras, kura atrodas K. Valdemāra ielas transporta pieturā. Skulptūru veidojusi māksliniece Liene Mackus.
Lauva attēlo Rīgas ģerboņa lauvu atpūtā. Bērniem lauva ļoti patika jo to varēja aptaustīt.
Muzejā mūs jau gaidīja projekta vadītāja Diāna Dimza- Dimme. Sākām iepazīties ar pārējiem bērniem, mums izstāstīja cik stāvu ir muzejā, skaitījām pakāpienus. Bērni saņēma cimdus, lai varētu aptaustīt skulptūras. Kā pirmo apskatījām G. Šķeltera “ Maziņš biju neredzēju”, T.Zaļkalna “ Cūka”, un L. Davidovas- Medenes “T. Zaļkalna portretu”.
Noklausījāmies stāstus par mākslas darbiem, kuri atrodas patstāvīgajā ekspozīcijā. Aizkavējāmies pie J. Rozentāla gleznas “ No baznīcas” un “Princese ar pērtiķīti”. Tālāk devāmies uz muzeja jumta zāli, kur ir stikla grīda, varējām aplūkot caur stiklu tikko redzētos darbus”. Bērniem patika neformālā atmosfēra, kādā ekskursiju pa muzeju vadījā Diāna Dimza- Dimme.
Tad notika brauciens ar liftu uz pagraba stāvu. Uzzinājām , ka zem muzeja ir arī apakšzemes “muzejs”.
Tur notika izstāde “ Tev ir pienākušas 1243 ziņas”, kura stāsta par neseno pagātni jeb dzīvi pirms interneta. Apskatījām telefonus, rakstāmmašīnas, kuras tika lietotas pirms interneta. Bērniem patika pamēģināt rakstīt ar rakstāmmašīnu, zvanīt par vecajiem , stacionārajiem telefoniem. Redzējām arī muzeja gleznu krātuves telpas pagraba stāvā.
Turpinājumā notika radošā darbnīca, bērni saņēma ūdeni , otas un tika aicināti gleznot ar ūdeni uz betona sienām un grīdām pagravstāvā. Katrs izpaudās kā prata. Bērni zīmēja cilvēciņus, kaķus un saules.
Jautājot par šo dienu, visi kā viens atbildēja, ka tā bija lieliska diena, jautra uz jaunām pieredzēm bagāta. Mājup braucot bērni vēl ilgi apsprieda savā starpā redzēto.

Pasākums attēlos:

Bērni aptausta lielu lauvas figūru muzeja pagalmā.

Bērni sastājušies aplī muzeja vestibilā.

Skolēni aptausta muzeja eksponātu.

Bērni izmēģina nu jau novecojušo tehniku - rakstāmmašīnas.

Bērni aptausta muzeja eksponātu - akmens cūku.