Iešūpojam Lieldienas!

13. aprīlī mūsu skolas C klašu skolēni pulcējās skolas konferenču zālē uz kopīgu Lieldienu iešūpošanu.

Lieldienās godinām Saulīti un priecājamies par dabas atmošanos.

Kopīgi pārrunājām Lieldienu svinēšanas tradīcijas : “pa jokam” mazgājām mutes tekošā ūdenī, pagaršojām dzērveņu ogas, jo ticējums vēsta, ka meitām Lieldienu rītā jāapēd 13 dzērveņu ogas, lai būtu sārti vaigi, taustījām un smaržojām sīpolu mizas, sūnas, kumelīšu tēju – tradicionālos olu krāsošanas materiālus. Tāpat arī pārspriedām, ar ko vēl var krāsot olas Lieldienās. Visi spēlējām spēles, skandējām tautas dziesmas, gājām rotaļā, dziedājām un “ pa jokam “ šūpojāmies, lai vasarā nekož odi.

Jautrus brīžus sagādāja ačgārnie ticējumi, kurus bērni laboja un teica pareizi, tādējādi apliecinot, ka bija uzmanīgi klausījušies.

Lieldienās ļaudis klāj svētku galdu un bauda cienastu. Arī mums bija iespēja priecāties par svētku galdu ar olu groziņu goda vietā un izplaukušiem zariņiem, un našķoties ar cepumiem – apaļiem un dzelteniem kā pati saulīte!

Četri Skolēni konferenču zālē pie galda ar no papīra izgrieztām olām. Divas meitenes konferenču zālē pie noformēta galdiņa. Trīs meitenes konferenču zālē ar no papīra izgrieztām olām.

Teksts un foto: skolotāja Inese Feldmane