Ekskursija uz Tērvetes dabas parku

Trešdien, 03. 10. 2018., plkst. 9:00 no skolas ar skolas busiņu 1., 2./3. klašu
(1., 2. grupas) audzēkņi kopā ar savu 1. klases audzinātāju Vinetu Krūmiņu, 1. grupas audzinātāju Kristīni Saliņu, sporta skolotāju Vinetu Priedi, 1. gr. audzēkņa Kristiāna gādīgo auklīti Beāti mūsu skolas metodiķes, 2./3. kl. audzinātājas Dzintras Pokules vadībā devās ekskursijā uz Tērvetes novadu, lai dotos aizraujošā pārgājienā pa Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē. Ekskursiju uzsākām pie dabas parka Informācijas centra, kur mūs mīļi sagaidīja dzīvs pasaku tēls – Rūķu māmiņa – mūsu ekskursijas gide. Sirsnīgā un atraktīvā Rūķu māmiņa (Tērvetes dabas parka vides izglītības speciāliste) mūs visus aicināja lasīt Sprīdīša laimīgās zemes krāšņo Dabas Grāmatu – apgūt meža gudrības izzinošā nodarbībā brīvā dabā Meža mātes valstībā. Iecienītākās dabas parka vietas – Pasaku mežs un Rūķīšu mežs mūs vilināja un aizrāva ar savām pasaku mājiņām, iespaidīgu krāšņu koka skulptūru sēņu audzi ar visdažādāko sugu sēnēm un īstu, milzīgu skudru pūzni, staltajām, majestātiskajām eglēm un priedēm. Parkā sastapām gan koka skulptūrās atveidotus dažādus pasaku varoņus, gan rūķu saimi. Satikām arī draisko sila Raganiņu. Meža mātes takā bija iespēja iepazīties ar bērniem paredzētajiem mācību stendiem ar krāsainiem zīmējumiem un informāciju par dzīvniekiem, augiem, sēnēm un procesiem dabā. Rūķu sētas Rūķotavā (Rūķīšu mežā atvērtajā vides radošajā darbnīcā) varējām novērtēt dažādu amatu pratēju darinājumus, kā arī tikām rosināti novērtēt savas tuvākās apkārtnes dabas bagātības, lietderīgi izmantot pieejamos dabas materiālus, praktiski darboties ar tiem. Ekskursijas turpinājumā izstaigājām Rūķu ciematiņu, jauno Rūķu pilsētu Čiekuri. Izbraucām arī ar Pasaku bānīti, kas šobrīd ir vienīgais šāda veida autovilcieniņš Latvijā. Līdzpaņemtās gardās skolas pusdienas baudījām ērtā dabas parka atpūtas vietā zem plašas nojumes.
Tērvetes dabas parka Laimīgās zemes takas iedvesmoja ikvienu no mums, kam piemīt Sprīdīša spars un atklājēja gars, meža izziņas aktivitātēm un atpūtai brīvā dabā.

Klātienē ar jauko Tērvetes rūķi uzzinājām par augiem, kas aug dabas parkā, par kukaiņiem un dzīvniekiem, kas te dzīvo. Uzzinājām daudz jaunas informācijas par mežu. Paši izzinājām, ko dara skudras rudenī, kas notiek ar kokiem, atpazinām koku sugas.

Savādi šķita staigāt pa takām, kur kādreiz staigājusi mazā Annele un skolēniem pazīstamā „Sprīdīša” autore Anna Brigadere.

Jauki baudot laiku, apzinājām Latvijas dabas un kultūras vērtības. Paldies viesmīlīgajiem Tērvetes dabas parka darbiniekiem!