Barikāžu atceres diena

Ugunskurs no elektriskajjām svecītēm un kartona strēmelēm20. janvāri visa Latvija atzīmē kā Barikāžu aizstāvju atceres dienu. Šajā dienā pie ugunskuriem pulcējas dažādu paaudžu ļaudis.

Arī mūsu skolas “Saulīšu” klases skolēni kopā ar savām skolotājām klasē izveidoja stilizētu ugunskuru.

Pie ugunskura runājām par Barikāžu nozīmi mūsu valsts vēsturē, par Barikāžu aizstāvju drosmi un varonību, par to, ka mēs šiem cilvēkiem vienmēr būsim pateicīgi par iespēju dzīvot neatkarīgā valstī.

Sarunas laikā iztēlojāmies, ka ir auksta ziemas nakts un “pa jokam” sildījām rokas pie sava izveidotā ugunskura.

Turpinājumā klausījāmies latviešu Atmodas laika dziesmas un skatījāmies attēlus par Barikādēm.

Skolotāja Inese ar skolnieci veido ugunskuru no kartona strēmelēm. Skolotājas un skolēni izstiepušas rokas virs ugunskura, it kā sildītu tās.

Divas meitenes sēž pie ugunskura un sarunājas.

Teksts : I. Feldmane
Foto : Z. Ērentraute