Zooloģijas mācību stunda 8.klasei
Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā

Liekas, ko darīt pašā ziemas spelgonī Baltijā vecākajā un lielākajā Zooloģiskajā dārzā? Katru gadu jau 10 reizi pēc kārtas Zooloģiskais dārzs februāra mēnesī rīko speciālu akciju ,,Tropu mājas iemītnieki’’, kura devīze ir ,,Gribu redzēt, sadzirdēt, aptaustīt, un saost!” Tropu mēnesī pēta dzīvnieku maņas. Bez krokodilu, dažādu čūsku, vardīšu, lapgraužskudru, kailo smilšracēju, klinšu damanu utt. apskates , iesaistījāmies arī spēlē ,,Gudrie deguni’’. Tikai pēc smaržas jāatpazīst dažādas vielas. Kā arī tikai pēc taustes jānosaka, kas paslēpts kastē!

Mācību nodarbību telpā mūs – Artūru, Denisu ,Esteri, Ilutu, Jāni, Samantu un mani – skolotāju Anitu laipni uzņēma zoodārza darbiniece Dace, kura interesanti pastāstīja par putniem un demonstrēja klases lepnumu papagaili Leo, iedeva paturēt katram rokās gekonu! Tapa īsta foto sesijā, kura turpinājās līdz apmeklējuma beigām, kad mūs pavadīt uz ceļa visā savā krāšņumā iznāca pāvs. Ar pāviem kopumā izvērtās diezgan pagara un skaļa ,,saruna”!

Skolēni pie ieejas trop dārzā   Deniss tur rokās gekonu