Žetonvakars “Kurp dodas vilcieni…”

Februāra pēdējā dienā mūsu skolā notika svinīgs brīdis, kad tika pasniegts žetons šī gada vienīgajam 12.klases audzēknim Nikolajam.

Aktīvi pasākumā piedalījās visi vidusskolnieki, ļaujoties apcerei un fantāzijai, savās esejās viņi salīdzināja dzīvi ar braucošu vilcienu, tā stacijām, gala mērķiem, iekāpšanu, izkāpšanu un pat pārsēšanos. Savās esejās viņi pauž: “Katrs cilvēks iekāpj dzīves vilcienā jau piedzimstot…., Mēs nekad nezinām kurp vilciens mūs aizvedīs….. Ar braucošu vilcienu var attēlot dzīves ceļu. Mēs tajā nosakām, kad un kur izkāpt, vai apstādināt braucienu ar avārijas pogu. Tomēr ne viss ir atkarīgs no mums….. Vilciens ir kā zibens, kurš aizšaujas uz savu galamērķi, kā izsalcis gepards, kurš ieraudzījis medījumu, mēģina to noķert un saplosīt……”

Žetonvakara sākums. Alise, Griša un Sofija pie skatuves. Griša ar ģitāru. Skolēni stāsta citātus no sacerējumiem.

Un tomēr šis brīdis ir it kā pieturas punkts, kā jaunieši paši saka: ”No šīs stacijas var aizbraukt uz visām pasaules malām. Noķert vēju, satikt sapņus un izbaudīt dzīvi”.

Šobrīd ir svarīgi saprast – kādas ir sajūtas pirms nākamā ceļa posma?

Gan nopietni, gan mazliet nostaļģiski, gan ar humoru tika izspēlēta un apcerēta tēma “Kurp dodas vilcieni…’’.

Dinārs, Maša ar jaunāko klašu skolēniem priekšnesumā. Meiteņu ansamlis ar skolotāju Irēnu tēlo vīriešus ar ūsām. Alise spēlē ģitāru priekšplānā.

Nikolaju ar laba vēlējumiem ceļā pavadīja 1. – 4.klašu audzēkņi, atgādinot bērnības skaistākos mirkļus, 6.klases puiši dziesmā vēl aicināja “Lecam pa vecam”. Sirsnīgi ceļā doties iedrošināja C klašu bērni, un pavisam nerātni aušojās 6.-12.klašu ansamblis, pārģērbjoties par puišiem, dziedāja dziesmu “Vilciens Rīga – Valka”.

Pats Nikolajs kopā ar Dināru, Sofiju un Milēnu izspēlēja jautru skeču, ļaujot klātesošajiem gardi izsmieties un pavadīt kopā jauku mirkli.

Skeča epizode. Nikolajs pārbauda biļeti Dināram. Skolotājs Vladimirs Priede piesprauž žetonu Nikolajam.

Labu ceļa vēju vēlam Nikolajam!