projekts „Sabiedrībai atvērtas un savstarpēju integrāciju veicinošas skolas veidošana”

rigasDomesIzglitibaslogoProjekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Projekta ietvaros tiks veikta sabiedrības iepazīstināšana ar vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, veidojot izpratni par viņu spējām, iespējām, speciālajam vajadzībām un no sabiedrības sagaidāmo atbalstu caur tematisku pasākumu organizēšanu skolā, uzaicinot skolēnu grupas no dažādām pašvaldības izglītības iestādēm. Projekta ietvaros tiks organizēti izglītojoši, izklaidējoši, sporta, radoši pasākumi dažādu vecuma grupu skolēniem. Dažādu pašvaldības izglītības iestāžu skolēni tiks uzaicināti kopā ar Strazdumuižas internātvidusskolas vājredzīgajiem un neredzīgajiem audzēkņiem piedalīties pasākumos, kuru organizēšanā izmantotās metodes ļaus vienlīdz aktīvi darboties un sadarboties gan bērniem bez redzes traucējumiem, gan vājredzīgajiem un neredzīgajiem skolēniem. Projekta laikā tiks izmantots specifiskais, vājredzīgo un neredzīgo izglītošanā un ikdienā izmantojamais tehniskais aprīkojums un tehnoloģijas.

Laika periodā no 2014. gada marta līdz novembrim tiks realizēti šādi pasākumi:

• Lieldienu radošās darbnīcas sākumskolas skolēniem;
  • erudīcijas spēle „Zini vai mini” 7.-8. klašu skolēniem;
  • sporta spēles „Vai tu vari tā, kā es?” pamatskolas skolēniem;
  • alternatīvā stunda „Iepazīsti savu ķermeni!” vidusskolai;
  • komunikācijas aktivitāte neredzības apstākļos- 2 nodarbības- pamatskolai un vidusskolai;
  • lielā noslēguma balle projekta dalībniekiem.

Video - Rakstīšana braila rakstā