Strazdumuižas skolēnu dalība starptautiskajā nometnē “ICC – 2015”

Pagājušā gada vasarā svarīgs notikums mūsu skolas dzīvē bija starptautiskās komunikāciju un datortehnoloģiju nometnes “ICC” (International Camp on Comunication and Copmputers) vājredzīgiem un neredzīgiem jauniešiem norises nodrošināšana un uzņemšana. Latvija iesaistījās ICC nometņu darbā ļoti strauji – jau pirmajā reizē piedāvājot ne tikai savus dalībniekus, bet uzņemoties lielāko daļu organizatorisko rūpju, kas saistītas ar nometnes rīkošanu savā valstī. Tā kā mūsu darbs tikai augstu novērtēts no ārvalstu pārstāvju puses un saņēmām uzaicinājumu piedalīties arī turpmākajās ICC nometnēs, meklējām iespēju mūsu skolas skolēniem uz tām doties to arī turpmāk. Rezultātā šogad Latviju ICC nometnē pārstāvēja trīs jaunieši no mūsu skolas: Edgars Fomičevs, Mairis Leišavnieks un Vladislavs Ivanovs.

attēlā mūsu skolēni Amsterdamas lidostā “Schiphol”
Mūsu skolēni Amsterdamas lidostā “Schiphol”

ICC nometnes sniedz lielisku iespēju 16-21 gadu veciem jauniešiem iegūt jaunus draugus no dažādām Eiropas valstīm, papildināt zināšanas informācijas tehnoloģijās, kas ir noderīgas vājredzīgu un neredzīgu cilvēku dzīvē kā arī uzlabot savas saskarsmes iemaņas. Svarīga vieta paredzēta starptautisko sadarbības sakaru veidošanai un dalībnieku pieredzes apmaiņai par izglītības iegūšanas, darba un citām iespējam savās valstīs.

Šovasar no 27. jūlija līdz 5. augustam ICC nometne notika Nīderlandes pilsētas Zeistas mācību centrā skolēniem ar redzes problēmām “Bartimeus”.  Šī bija jau 21 ikgadējā nometne, un tās norises vietu izvēlējās tāpēc, ka “Bartimeus” šogad svin savu 100 jubileju. Nometnē piedalījās 58 dalībnieki no 14 valstīm. Protams, nometnes pulku papildināja pasniedzēji, grupu pavadoņi un brīvprātīgie, kas tāpat kā Rīgā palīdzēja bez problēmām norisināties visām aktivitātēm.

Attēlā: Nometnes dalībnieku kopbilde pie “Bartimeus”galvenās ēkas.
Nometnes dalībnieku kopbilde pie “Bartimeus”galvenās ēkas.

Nometnes darbs bija organizēts darba semināros (workshop), bet vakaros – brīvā laika aktivitātes (lesuretime). Viena no dienām bija veltīta ekskursijai uz netālu esošo Utrehtas pilsētu. Jāsaka, ka nodarbību, brīvā laika aktivitāšu un citu pasākumu plānojums bija tik intensīvs, ka dalībniekiem nebija laika garlaikoties, bet nebija arī iespēju patstāvīgi aizbraukt uz kādu no tuvākām pilsētām.

Dalībnieki no mūsu skolas noteikti bija vieni no aktīvākajiem un sabiedriskākajiem nometnē. Pirmajās dienās dalībniekiem bija jāapmeklē tā saucamie “obligātie darba semināri” (compulsory workshops), kas bija veltīti prezentāciju veidošanai un iepazīstināšanai ar tām, dokumentu noformēšanai un CV rakstīšanai.

Attēlā: Mūsu skolas skolēni Mairis Leišavnieks un Vladislavs Ivanovs datornodarbībās gatavo prezentācijas.

Turpmāk jau varēja izvēlēties savai sirdij tuvākas tēmas. Visi trīs mūsu audzēkņi izmēģināja savus spēkus Android un MacOSX operētājsistēmu vidē. Edgars Fomičevs, atbilstoši savām interesēm un talantiem, apmeklēja seminārus, kuru nosaukumi jau dod priekšstatu par tajos notiekošo – “ICC Radio”, “ABC Music”, “Drama in the dark”. Mairis Leišavnieks pabija nodarbībās gan pašaizsardzības iemaņu apgūšanā, gan pirmās palīdzības sniegšanā, kā arī, atbilstoši savām zināšanām informācijas tehnoloģijās, vairākos semināros apguva programmēšanas pamatus dažādās programmās. Vladislavs Ivanovs papildināja zināšanas semināros, kas bija veltīti padziļinātai interneta apgūšanai, programmu tulkošanai, kā arī uzzināja par izdevīgām ceļošanas iespējām seminārā “Tourist or Travelling abroad as VIP”.

Attēlā: Edgars Fomičevs nodarbībā ar datoru konfigurē mobilā telefona programmas.
Edgars Fomičevs nodarbībā ar datoru konfigurē mobilā telefona programmas.

Katrs vakars tika izmantots brīvā laika aktivitātēm un mūsu skolniekiem izdevās gan braukt ar tandēmiem, gan apmeklēt baseinu un sporta zāli, gan doties ekskursijā pa Zeistas ievērojamākām vietām, gan rāpties klinšu sienā, gan dziedāt karaoke u.c. Nevienu vakaru mūsu jaunieši nepavadīja, garlaikodamies savā istabiņā.

Ekskursijas dienā mēs ne vien apmeklējām Utrehtas doma baznīcu un mūzikas instrumentu muzeju Museum Speelklok, bet arī pabijām koncertā, kurā uzstājās Bartimeus bijušais audzēknis Berts van den Brinks. Vakarpusē mēs braucām ar laivām pa slavenajiem Nīderlandes kanāliem no Utrehtas līdz pilsētai Bunnikai.

Attēlā: Ceļojums no Utrehtas līdz Bunnikai motorlaivās pa kanāliem.
Ceļojums no Utrehtas līdz Bunnikai motorlaivās pa kanāliem.

Pēc laika atskatoties uz šajā vasarā pavadīto laiku Nīderlandē, jāsaka, ka tas bija nozīmīgs un neaizmirstams gan mūsu skolēniem, gan man pašam. Tas deva jaunu pieredzi, zināšanas, iespēju salīdzināt notiekošo pie mums un citur un meklēt iespējas uzlabot mūsu darbu.

Nākošajā gadā ICC nometne notiks Drēzdenē (Vācijā), aiznākošajā gadā Beļģijā, bet vēl pēc gada Horvātijā. Arī turpmāk Latvijai ir visas iespējas piedalīties ICC nometnēs, ja tikai būs nometnes prasībām atbilstoši kandidāti (spēja būt patstāvīgam, labas datorzināšanas un angļu valodas prasmes) un tiks atrastas finansiālas iespējas.

Uģis Krūkliņš

Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem direktora vietnieks informātikas jautājumos

Post a comment