strazduskola-lv-2016_07No 1997. gada sākuma skola ir ieguvusi jaunu statusu – tā darbojas arī kā attīstības centrs.

Attīstības centra darbības mērķi, pamatvirzieni un uzdevumi.

1. Attīstības centra mērķi:

• pirmsskolas un skolas vecuma Latvijas vājredzīgo un neredzīgo bērnus apzināšana un konsultatīvi- metodiskais atbalsts.
  • Visu Latvijā dzīvojošo jauniešu ar redzes problēmām iesaistīšana specializētajās vai integrācija vispārizglītojošajās izglītības iestādēs, īpašu uzmanību pievēršot neredzīgo bērnu integrācijai.

2. Attīstības centra pamatvirzieni:

• Vecākus un pedagogus izglītojoša un konsultatīva darbība Centrā.
  • Vājredzīgo un neredzīgo bērnu apzināšana un konsultēšana sadarbībā ar izglītības iestādēm un sociālajiem dienestiem.

3. Attīstības centra uzdevumi:

strazduskola-lv-2016_063.1. Tiešais darbs ar bērniem un viņu piederīgajiem (konsultācijas):

• speciālo vajadzību izvērtēšana;
  • optisko palīglīdzekļu piemērošana;
  • orientēšanās un mobilitātes nodarbības;
  • atbilstošu redzes procesa optimizēšanas ceļu novērtēšana un pielāgošana.
  • pielāgot un sagatavot mācību materiālus Strazdumuižas internātvidusskolas attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem un Latvijas vispārizglītojošās izglītības iestādēs integrētajiem bērniem ar redzes traucējumiem.

3.2. Pedagogu izglītošana.

• konsultācijas;
  • semināri;
  • konferences;
  • kursi;
  • izglītības programmas sadarbībā ar augstskolām.

3.3. Integrācijas procesa izvērtēšana un realizēšana:

• integrācijas iespējamības novērtēšana;
  • rekomendāciju sniegšana apstākļu kopuma pielāgošanai vājredzīga vai neredzīga bērna iekļaušanai vai integrācijai;
  • Atbilstoši pieprasījumam sadarboties ar tām vispārizglītojošajām skolām, kurās ir integrēti bērni ar nopietniem redzes traucējumiem.

Attīstības centra kontakti šeit